Žena se připoutala až po pokutě, o hodinu později jí pás zachránil život

Domácí Domácí
2. 9. 2020 10:26
Policisté v pátek na Českolipsku zastavili červený citroen, protože spolujezdkyně na předním sedadle nebyla připoutaná bezpečnostním pásem. Za to ženě dali pokutu 200 korun a upozornili ji, že pás jí při nehodě může zachránit život. Zhruba o hodinu později vůz skutečně havaroval a ženě pomohl.
Žena se připoutala až po zaplacení pokuty, o hodinu později jí pás zachránil život
Žena se připoutala až po zaplacení pokuty, o hodinu později jí pás zachránil život | Foto: Policie ČR

"Dopravní policisté zastavili vozidlo tovární značky Citroen C3 v obci Stružnice proto, že spolujezdkyně na předním sedadle nebyla připoutaná bezpečnostním pásem. Ženě za to uložili pokutu ve výši 200 korun a současně jí domluvili, aby bezpečnostní pás používala, protože jí může při nehodě zachránit život," popisuje mluvčí liberecké krajské policie Ivana Baláková.

V tu chvíli ještě netušili, jak brzy se o tom sama přesvědčí. "Zhruba o hodinu později je operační důstojník vyslal k dopravní nehodě, a když dorazili na místo, nevěřili svým očím. V obci Jezvé  se střetla tři vozidla a nejvíc poškozené auto byl právě citroen, který ten den kvůli nepřipoutané pasažérce zastavili," uvádí Baláková.

K nehodě došlo podle policie tak, že jiný citroen jedoucí v koloně zastavil, aby odbočil na pozemek u silnice. Za ním jedoucí řidič Citroenu C3 na něj včas zaraegoval, ale zezadu do něj nabourala Škoda Roomster, jejíž řidič vůz nedobrzdil a narazil citroen na odbočující auto.

"V té době byla spolujezdkyně na předním sedadle Citroenu C3 naštěstí už připoutaná. Kdyby jí dopravní hlídka ve Stružnici nedomluvila, zřejmě by tuto nehodu bez zapnutého bezpečnostního pásu nepřežila. Utrpěla jen méně vážná zranění, se kterými je hospitalizovaná v českolipské nemocnici. Ona sama to vnímá jako velký zázrak," dodává policejní mluvčí. V péči lékařů skončil i řidič Škody Roomster, jeho do nemocnice převezla záchranná služba vrtulníkem.

Policejní akce na Českolipsku byla součástí rozsáhlé dopravně-bezpečnostní akce v celé republice, která trvala od čtvrtka do neděle. Cílem bylo podle policie podpořit bezpečnost všech účastníků silničního provozu o posledním prázdninovém víkendu.

V Česku v loňském roce zemřelo při dopravních nehodách 90 lidí, kteří  během jízdy nepoužili bezpečnostní pás, dalších 184 nepřipoutaných lidí se zranilo těžce.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Na japonském ostrově Suwanose vybuchla sopka Mt. Otake

Sopka Mt. Otake ležící na ostrově Suwanose na jihozápadě Japonska ve středu vybuchla. Velké kameny vymrštěné z kráteru dopadaly téměř kilometr daleko. Místní úřady zvýšily stupeň varování a omezily přístup obyvatel do okolí sopky, informovala agentura Kjódó.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy