Žena hlídala kamarádce psa, převrhla na něj kyblík se žíravinou. Tvrdila, že ho zranily tři děti

ČTK ČTK
18. 5. 2016 14:12
Žena na policii oznámila, že psa, kterého hlídala kamarádce, na procházce polily tři děti žíravinou a udeřily ho klackem po hlavě. Po téměř měsíčním pátrání policistů po pachatelích se ale přiznala, že psa nechtěně zranila sama. Bála se však, jak bude majitelka psa reagovat, tak si vymyslela historku o dětech a žíravině. Jestli ženě za její smyšlený příběh o napadení hrozí nějaký postih, zatím není jasné.
Žena při uklízení na psa převrhla kyblík s čistícím přípravkem. (Ilustrační foto)
Žena při uklízení na psa převrhla kyblík s čistícím přípravkem. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Blansko - Téměř měsíc se policisté v Blansku zabývali případem podezření z týrání psa, nakonec se ale ukázalo, že žena, která jim ho nahlásila, zvíře nechtěně zranila sama. Protože se bála toho, jak bude reagovat její kamarádka, které psa hlídala, řekla jí, že zvířeti na procházce tři děti polily hlavu žíravinou. Druhá žena se pak obrátila na policii.

Pes zranění utrpěl 24. dubna. Majitelka psa na policii řekla, že tři chlapci chtěli psa, kterého venčila její kamarádka, pohladit, místo toho ho ale postříkali žíravinou a udeřili klackem do hlavy. Psovi tak zlomili nadočnicový oblouk a poranili oko. Policisté po chlapcích začali pátrat, prověřovali i blanenské školy, ale marně. Marné bylo i hledání svědků události, nepomohly ani bezpečnostní kamery.

"V jednotlivých výpovědích se začaly objevovat rozpory, které kriminalisty utvrzovaly, že napadení psa se nemuselo odehrát tak, jak vylíčila jeho majitelka," uvedl Grénar.

Policie nakonec zjistila, že za zraněním psa stojí majitelčina kamarádka, která se ráno zmíněného dne o zvíře starala. Při uklízení na něj nechtěně převrhla kbelík s čisticím přípravkem a zranila ho.

Policie věc dál prošetřuje, Grénar nechtěl spekulovat o tom, zda a jaký postih hrozí ženě, která si příběh o napadení vymyslela.

 

Právě se děje

Další zprávy