Žena, kterou v baru v Rychnově nad Kněžnou postřelil její manžel, v nemocnici zemřela

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 7. 2019 17:02
Dlouhodobé manželské neshody podle policie nejspíš stály za čtvrtečním incidentem v restauraci v Rychnově nad Kněžnou. Muž tam postřelil svou manželku, ta po převozu do nemocnice na následky zranění zemřela. Střelce policie v pátek obvinila z vraždy, za kterou mu v případě odsouzení hrozí až 18 let vězení.
Zásah policie v restauraci v Rychnově nad Kněžnou, kde muž postřelil svou manželku.
Zásah policie v restauraci v Rychnově nad Kněžnou, kde muž postřelil svou manželku. | Foto: Policie ČR

Devětačtyřicetiletý muž z Rychnovska podle policie zastřelil svoji o dva roky mladší manželku legálně drženou krátkou střelnou zbraní. "Ke střelbě došlo v zadním odlehlém prostoru baru, kde dvojice byla sama. V ostatních prostorách bylo dalších 13 osob, které okamžitě restauraci opustily," řekla Ježková.

Policii na místo činu zavolal personál baru. V době příjezdu první policejní hlídky byl útočník podle Ježkové na místě a při zadržení nekladl žádný odpor. Nikdo z hostů ani personálu podniku podle ní nebyl ohrožen. "Motivem mužova činu byly s největší pravděpodobností předchozí dlouhodobé manželské neshody," uvedla mluvčí. 

V pátek kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Za to mu v případě odsouzení hrozí trest až 18 let vězení, informovala Ježková.

Střílelo se i v Kostelci nad Labem 

Rodinná rozepře byla tento týden důvodem střelby také v Kostelci nad Labem na Mělnicku. Ve středu večer tam šestapadesátiletý muž postřelil dvaaosmdesátiletou ženu z legálně držené zbraně. 

Policie v pátek obvinila kosteleckého střelce z pokusu o vraždu. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Soud už rozhodl, že muž půjde do vazby.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Provoz na lince metra A byl před sedmou hodinou znovu obnoven

Vyplývá to z informací na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. Metro v pondělí ráno krátce nejezdilo mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař kvůli srážce soupravy s člověkem. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy