Žena, která vyhodila batole z okna panelového domu, si odsedí 17,5 roku ve vězení

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 6. 2020 14:23
Na 17,5 roku poslal českobudějovický soud do vězení mladou ženu, která podle obžaloby usmrtila v roce 2018 svého malého syna. Dítě údajně vyhodila z okna panelového domu z výšky 12 metrů. Sama pak také z okna vyskočila a utrpěla těžká zranění. Rozsudek není pravomocný. Obžalovaná se proti verdiktu odvolala, žalobce se k případnému opravnému prostředku nevyjádřil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Žena byla doposud stíhaná na svobodě, v pátek však pro ni soud nařídil vazbu. Tragická událost se stala v listopadu 2018. Žena byla v bytě s otcem svého dítěte na českobudějovickém sídlišti Šumava. U soudu vypověděla, že si na tragickou událost nepamatuje. Chlapečkovi bylo 21 měsíců. "Je to učebnicový příklad toho, kdy nepřímé důkazy tvoří uzavřený okruh," uvedl při odůvodnění rozsudku předseda senátu Ondřej Círek.

"Dospěla jsem k tomu, že nevěřím, že bych něčeho takového byla schopná. Ráda bych, aby se tato událost vysvětlila," řekla obžalovaná před soudem. Žena uvedla, že ji i dítě mohl vyhodit z okna partner. Před tragickou událostí spolu už trvale nežili. Batole bylo u svého otce a žena jej chodila navštěvovat. Obžalovaná u soudu tvrdila, že ji partner znásilnil a choval se k ní hrubě.

"Její verze nemůže obstát," uvedl žalobce Petr Žižka. Odvolával se i na posudky znalců. Například expert na biomechaniku vyloučil, že by ženu někdo z okna vyhodil. "Na těle obžalované nebyly nalezeny žádné stopy po zápasu s jinou osobou. Nedovedu si představit, že by se nebránila," řekl Círek.

Podle znalce z oboru psychiatrie Jana Tučka obžalovaná netrpí závažnou psychickou poruchou. Dodal, že výpadek paměti, o němž žena v souvislosti s tragédií hovořila, může způsobit několik faktorů. "Je to věc, která se stává, setkáváme se s ní, ale ne příliš často. Někdy dochází k ostrému ohraničení děje, který je pro osobu těžko zpracovatelný. Může to být odstranění děje, který je nepříjemný," uvedl Tuček.

 

Právě se děje

Další zprávy