Zemřel polistopadový šéfredaktor Mladé fronty Libor Ševčík

Domácí Domácí
1. 8. 2016 21:15
Praha - Ve věku sedmdesáti let zemřel v Ivančicích u Brna první polistopadový šéfredaktor Mladé fronty Libor Ševčík. Zesnul v neděli v poledne, pravděpodobně na srdeční selhání, informoval web lidovky.cz s odvoláním na jeho rodinu. Libor Ševčík se narodil v roce 1946 ve Znojmě. Do Mladé fronty nastoupil v roce 1975. Po listopadu 1989 se stal jejím šéfredaktorem a podílel se na přeměně bývalého svazáckého deníku v nezávislé noviny. V letech 1994 až 1996 zastával funkci šéfredaktora Lidových novin. Působil také ve Svobodném slově a časopisu Labužník. V Hospodářských novinách založil a vedl středeční přílohu Magazín IN. Publikoval řadu článků a také několik knih o gastronomii a vínu.
Libor Ševčík na snímku z roku 1994.
Libor Ševčík na snímku z roku 1994. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy