Zemanovci vytáhli svou horkou kartu, povolali Zemana

Martina Machová Martina Machová
13. 10. 2010 17:50
Ten zkritizoval brněnského primátora Onderku z ČSSD za hodiny ve tvaru falu
Zenam znovu v kampani
Zenam znovu v kampani | Foto: Petr Protivánek

Praha - Po parlamentních volbách, kdy strana s jeho jménem získala 4,33 procent a zůstala těsně před branami sněmovny, rezignoval na předsedu. Nyní je Miloš Zeman zpět.

Jako řadový člen Strany práv občanů - SPOZ pomáhá s kampaní. Bez legendárního Zemáku, spíš pouze jako "otec, který neopustí vlastní dítě, ale pomáhá mu vyrůst", jak se sám označil.

"Uvědomuji si, že jsme něco jako symbol této strany," řekl Miloš Zeman novinářům. "Tím, že jsem tady, plním svůj slib, že pomůžu s kampaní," vysvětloval svou přítomnost na středeční tiskové konferenci s pražskými kandidáty v čele s místopředsedou strany Vladimírem Hönigem a lobbistou Miroslavem Šloufem.

Jako nekorunovaný lídr pak zdůraznil dva stěžejní motivy, které se podle něj prolínají napříč regiony.

"První je, aby naši zastupitelé trvali na tom, aby o investicích rozhodovali sami občané formou referenda a anket," zdůrazňoval.

Na základě toho pak zkritizoval poslední počin brněnského primátora Romana Onderky (ČSSD) - hodiny ve tvaru falu, které stály 12 milionů, stavbu akvaparku v Olomouci, jehož cenu vyčíslil na 120 startovacích bytů nebo pražskou Opencard či předraženou cyklostezku.

Druhým požadavkem na zastupitele podle Zemana je, aby na starostu podpořili člověka, který získal ve volbách největší podporu.

Pražské kandidáty pak usměrňoval, co se týče volebních cílů. Předseda pražské buňky Vladimír Hönig totiž označil za úspěch udržení alespoň 3,11 procent, které jeho organizace získala v parlamentních volbách. Právě pražská SPOZ přitom získala nejmenší podporu ze všech regionů.

Podle Zemana by bylo neúspěchem, pokud by pražská SPOZ klesla byť jen o jednu desetinu. "Politická strana je jako strom. Když roste do země, je potřeba vyměnit zahradníka," naznačil, jak by straníci měli s neúspěšnými lídry naložit.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Další zprávy