reklama
 
 

Zemanova strana chystá změnu, Mynáře nahradí Štengl

9. 3. 2013
Mynáře, který podle všeho míří na Hrad, vystřídá v čele SPOZ dosavadní místopředseda

Praha - V týmu budoucího prezidenta Miloše Zemana se chystá klíčová rošáda.

Současný místopředseda Strany práv občanů Zdeněk Štengl má nahradit svého stranického šéfa Vratislava Mynáře v čele Zemanovců poté, co se Mynář stane novým hradním kancléřem.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje z prostředí strany SPOZ.

Jméno nového kancléře, kterého si vezme do učení ten stávající - Jiří Weigl -, oznámí Zeman spolu s ostatními členy svého hradního týmu po inauguraci. Nového předsedu SPOZ pak zvolí stranický sjezd, který je plánován na 22. a 23. března.

"Nechci to nyní potvrzovat, ani vyvracet," říká o výměně na klíčových funkcích v Zemanově týmu Zdeněk Štengl. Vyhnul se i odpovědi na otázku, zda by měl o místo v čele strany, pohybující se podle průzkumů veřejného mínění již kolem hranice nutné pro vstup do Poslanecké sněmovny, zájem.

"Po inauguraci pan prezident sdělí, koho si vezme za svého kancléře, a pak bude třeba postarat se o SPOZ," tvrdí Štengl.

Podle něj by v případě jmenování Mynáře kancléřem musela zasednout politická rada strany a rozhodnout, koho na předsedu delegátům sjezdu doporučit.

Sám Mynář během čtvrtka nezvedal mobilní telefon a nereagoval ani na SMS. V minulosti své hradní angažmá nevyloučil, nic oficiálně ovšem nepotvrdil.

A do inaugurace si vzal bobříka mlčení i budoucí prezident. "Jako občan Miloš Zeman nemám právo nikoho jmenovat," odbýval otázky týkající se personálií.

Jedinou výjimku učinil v případě svého tajemníka Jaroslava Hlinovského a osobního řidiče, kteří mají podle něj místo na Hradě jisté.

Podle informací deníku Aktuálně.cz pak k "jistotám" patří i Zemanova mluvčí Hana Buriánová. Ta stejně jako Mynář během čtvrtka na přímý dotaz, zda bude vedoucí hradního tiskového odboru, neodpověděla.  

"Zavolejte do tiskového odboru kanceláře prezidenta po inauguraci," reagoval na dotaz Aktuálně.cz na nástup Buriánové její končící předchůdce Radim Ochvat.

Vše nasvědčuje tomu, že do čela zahraničního odboru Hradu zamíří diplomat Hynek Kmoníček, který v současnosti působí jako velvyslanec v Austrálii. Krátce po Zemanově zvolení přijel do Prahy, kde s budoucím prezidentem na toto téma jednal.

Kmoníček se nicméně nezúčastní ani inaugurace, protože prozatím zůstává v diplomatických službách a v současnosti nadále pobývá v Austrálii.

autor: Martina Machová | 9. 3. 2013

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama