Zemanova ochranka boduje. Chytila zloděje v akci

Domácí Domácí
13. 3. 2013 13:50
Členům ochranky se navíc podařilo zabavit zlodějům auto
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Reuters

Praha - Ochranka prezidenta Miloše Zemana chytila zloděje.

S nečekaným úkolem se bodyguardi setkali ve středu ráno.

Při běžném hlídkování v okolí pražských Stodůlek v blízkosti Zemanova obydlí narazili na dvojici zlodějů kovů.

Informaci přinesly Lidovky.cz.

Členům ochranky se navíc podařilo zabavit zlodějům auto. "V ranních hodinách členové ochranné služby prezidenta při běžné činnosti zadrželi pachatele, kteří zcizovali z nedaleké stavby věci. Bylo zjištěno, že přijeli zcizeným vozidlem," informovala server mluvčí policie Štěpánka Zatloukalová.

"Viděla jsem několik policistů. Kvůli panu prezidentovi jsou tady běžně, ale normálně jsou v civilu, teď měli uniformy," popsala serveru zaměstnankyně nedaleké školy Marta Trousilová. Podle svědkyně trvalo vyšetřování před domem asi dvě hodiny.

Mezi tamními obyvateli se dopoledne navíc roznesla nepravdivá informace, že před prezidentovým domem je výbušnina.

Vztahy Miloše Zemana s jeho ochrankou nejsou vždy perfektní. Kritiky se jí od něj dostalo například poté, co klopýtnul v budově České televize. Bodyguardům vyčítal, že ho na schod neupozornili.

Internet se baví střelbou na Klause, podívejte se:

Vyměnit prezidentskou ochranku a ponechat si svou osobní se Zeman rozhodl už před svým zvolením do funkce hlavy státu. Stalo se tak v reakci na incident v Chrastavě, při kterém na tehdejšího prezidenta Václava Klause vystřelil Pavel Vondrouš z airsoftové pistole.

V současnosti má ochranku k dispozici také prezidentova dcera Kateřina Zemanová.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy