Zeman zahájí školní rok na gymnáziu své dcery

ČTK ČTK
30. 8. 2013 14:35
Hlava státu plánuje debatovat se studenty maturitních ročníků.
Miloš Zeman s dcerou Kateřinou.
Miloš Zeman s dcerou Kateřinou. | Foto: Reuters

Praha - Prezident Miloš Zeman s chotí Ivanou zahájí v pondělí nový školní rok v soukromém pražském gymnáziu Amazon, kde studuje i jeho dcera Kateřina.

Hlava státu plánuje setkání se studenty maturitních ročníků, informovala Zemanova mluvčí Hana Burianová. Prezident jde ve stopách svých předchůdců, kteří také o prvním školním dnu navštěvovali studenty a školáky.

"Důvody, proč si pan prezident vybral k zahájení školního roku právě gymnázium Amazon, nebudeme komentovat," uvedla Burianová.

Pro server iDnes.cz Burianová uvedla, že Zemanův výběr nijak nesouvisí s faktem, že jeho dcera navštěvuje právě Amazon.

Zeman do budovy anglicko-českého gymnázia v Rytířské ulici přijede v 10 hodin. V zasedací místnosti školy zahájí nový školní rok. O půl hodiny později bude debatovat se studenty.

Cílem soukromého gymnázia je podle webových stránek naučit studenty anglicky a připravit je ke studiu na vysokých školách. Starší studenty vyučuje některé předměty v angličtině. Podle webu zaplatí rodiče za roční školné kolem 37 tisíc korun.

Prezidentova dcera Kateřina navštěvovala soukromé gymnázium PORG, které vede syn bývalého prezidenta Václava Klause. Studium tam však loni ukončila a přestoupila právě na Amazon.

Zeman bude školní rok v roli prezidenta zahajovat poprvé. Jeho předchůdce Klaus loni zahájil školní rok ve vinohradské základní škole Na Smetance. Prvňáčkům popřál, aby si ve škole rychle zvykli a dobře se učili. Poté více než půl hodiny hovořil i se žáky jedné z devátých tříd. Zaměstnal je mimo jiné matematickým rébusem, který napsal na tabuli a jehož řešení nikdo z žáků ani učitelů nemohl nalézt.

O rok dříve Klaus navštívil ostravské gymnázium PORG, které patří do sítě škol založených jeho synem Václavem Klausem.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy