Zeman navštíví příští jednání vlády, pak se sejde s Kvitovou

Domácí Domácí
14. 7. 2014 12:34
Hlavním tématem jednání bude ekonomická diplomacie. Prezident příští středu také přijme vítězku Wimbledonu Petru Kvitovou.
Zeman s kabinetem Bohuslava Sobotky
Zeman s kabinetem Bohuslava Sobotky | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Prezident Miloš Zeman příští pondělí zavítá do Strakovy akademie na dlouho plánovanou návštěvu jednání vlády. Poté se zúčastní pracovního oběda s ministry.

Zeman na jednání kabinetu Bohuslava Sobotky dorazí vůbec poprvé, termín se už několikrát odsouval.

"Hlavním tématem bude ekonomická diplomacie se zaměřením na odstraňování překážek ve vztazích s perspektivními zeměmi včetně těch, které disponují rozsáhlými zásobami surovin," uvedl mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Zeman už kabinet v minulosti kritizoval za odsouvání zákonů o sociálním bydlení a prokázání původu majetku. O zdravotnictví se pak vyjádřil jako o černé díře na peníze.

Pochvalu si pak Sobotkovi ministři vysloužili za valorizaci důchodů a plány zavést porodné na druhé dítě. Jedním z témat by také mohla být situace v Národním parku Šumava. Podle prezidenta by se měla vyřešit ve prospěch obcí.

Prezident se sejde s Kvitovou

Zemanův mluvčí také informoval, že příští středu přijme na Hradě vítězku Wimbledonu Petru Kvitovou.

Ve čtvrtek se pak v Lánech sejde prezidentův expertní tým. Tématem bude tentokrát justice. "Předpokládáme, že jako hosté zde budou diskutovat ministryně spravedlnosti Helena Válková a její předchůdkyně Marie Benešová," řekl Ovčáček.

Příští úterý se pak Zeman na pozvání polského prezidenta Bronislawa Komorowského zúčastní setkání hlav států Visegrádské čtyřky ve Varšavě. Podle Ovčáčka chce prezident jednat například o boji proti mezinárodnímu terorismu.

Mluvčí také uvedl, že se prezident rozhodl 28. října udělit medaili za hrdinství čtyřem českým vojákům, kteří minulý týden padli v Afghánistánu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy