reklama
 
 

Zeman udělil sedmou milost. Osvobodil muže s rakovinou, trestaného za majetkové zločiny

Aktualizováno 4. 4. 2017 19:43
Prezident Miloš Zeman omilostnil muže nemocného rakovinou, který byl odsouzen za majetkové zločiny a nedovolené ozbrojování. Jde o sedmou milost, kterou Zeman od nástupu do funkce udělil. Omilostněný nyní podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka podstupuje náročnou léčbu. Muži byl už kvůli špatnému zdravotnímu stavu výkon trestu přerušen soudem.

Praha - Prezident Miloš Zeman v úterý omilostnil muže nemocného rakovinou, který byl odsouzen za majetkové zločiny a nedovolené ozbrojování. Oznámil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Je to sedmá milost, kterou Zeman udělil od svého nástupu do funkce. Většinu milostí zdůvodnil právě vážným zdravotním stavem odsouzených a jednu milost udělil na základě žádosti papeže mladé ženě, která se ve vězení starala o malé dítě.

"Prezident republiky přihlédl k velmi závažnému onkologickému onemocnění omilostněného, který nyní podstupuje bezodkladnou specializovanou a náročnou léčbu, a prominul mu zbytek trestu odnětí svobody uloženého za majetkovou trestnou činnost a nedovolené ozbrojování," sdělil Ovčáček. Muži už soud kvůli špatnému zdravotnímu stavu výkon trestu přerušil.

Už před prezidentskými volbami v roce 2013 se Zeman zavázal, že nebude udělovat milosti, s výjimkou striktně omezeného okruhu humanitárních případů. Pravomoc v udílení milostí převedl v listopadu 2013 na ministerstvo spravedlnosti.

Loni v prosinci omilostnil prezident také muže s onkologickým onemocněním, který byl odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Ovčáček tehdy sdělil, že milost Zeman udělil přesto, že odsouzený je "značným recidivistou".

autor: ČTK | 4. 4. 2017 19:23

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama