Zeman si promluvil s Forejtem, za nepravdivé informace o Schapirovi ho trestat nebude

ČTK ČTK
22. 11. 2016 12:31
Prezident Miloš Zeman nevyvodí žádné důsledky z nepravdivé informace hradního protokolu o neúčasti amerického velvyslance Andrewa Schapira na oslavách státního svátku 28. října na Hradě. S ředitelem protokolu Jindřichem Forejtem si o chybě promluvil. Novinářům to v úterý řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman se Schapirovi za chybnou informaci už dříve omluvil. "Pan prezident z toho nebude vyvozovat nějaké personální nebo jakékoliv jiné důsledky. Osobní rozmluva vše vyřešila," uvedl Ovčáček. Zeman Schapira obvinil, že se "jako téměř jediný z velvyslanců" neúčastnil oslavy státního svátku na Hradě. Americké velvyslanectví Zemanovo tvrzení odmítlo a jeho přítomnost prokázaly i fotografie.
Jindřich Forejt
Jindřich Forejt | Foto: DVTV
 

Právě se děje

před 23 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy