Zeman přijal pozvání na březnový sjezd ČSSD, Hamáček bude obhajovat post předsedy

ČTK ČTK
30. 1. 2019 14:21
Prezident Miloš Zeman se zúčastní sjezdu sociální demokracie, na který ho pozvalo vedení strany. Sjezd ČSSD se bude konat 1. a 2. března v Hradci Králové. O pozvání prezidenta rozhodlo vedení strany o víkendu. "Pan prezident pozvání na sjezd ČSSD přijal," sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
Miloš Zeman vystoupil na sjezdu ČSSD 2018.
Miloš Zeman vystoupil na sjezdu ČSSD 2018. | Foto: Zbyněk Pecák

Někdejší šéf sociální demokracie Zeman se zúčastnil i loňského sociálnědemokratického sjezdu. Před delegáty tehdy promluvil. Na sjezd v roce 2017, kde byl do čela ČSSD znovuzvolen tehdejší premiér Bohuslav Sobotka, prezident pozvánku nedostal.

Zeman byl členem sociální demokracie v letech 1992 až 2007, mezi lety 1993 a 2002 byl jejím předsedou. Se stranou se rozešel ve zlém. Jedním z důvodů byla prezidentská volba v roce 2003, při které pro něj nehlasovali všichni zákonodárci ČSSD. Parlament tehdy do prezidentského úřadu zvolil Václava Klause. Zeman sociální demokraty, kteří se proti němu postavili, označil za zrádce.

Na březnovém sjezdu bude vicepremiér Jan Hamáček obhajovat post předsedy strany. Za jeho znovuzvolení se postavila většina krajských organizací ČSSD.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy