reklama
 
 

Zeman přijal pozvání na březnový sjezd ČSSD, Hamáček bude obhajovat post předsedy

30. 1. 2019 14:21
Prezident Miloš Zeman se zúčastní sjezdu sociální demokracie, na který ho pozvalo vedení strany. Sjezd ČSSD se bude konat 1. a 2. března v Hradci Králové. O pozvání prezidenta rozhodlo vedení strany o víkendu. "Pan prezident pozvání na sjezd ČSSD přijal," sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Někdejší šéf sociální demokracie Zeman se zúčastnil i loňského sociálnědemokratického sjezdu. Před delegáty tehdy promluvil. Na sjezd v roce 2017, kde byl do čela ČSSD znovuzvolen tehdejší premiér Bohuslav Sobotka, prezident pozvánku nedostal.

Zeman byl členem sociální demokracie v letech 1992 až 2007, mezi lety 1993 a 2002 byl jejím předsedou. Se stranou se rozešel ve zlém. Jedním z důvodů byla prezidentská volba v roce 2003, při které pro něj nehlasovali všichni zákonodárci ČSSD. Parlament tehdy do prezidentského úřadu zvolil Václava Klause. Zeman sociální demokraty, kteří se proti němu postavili, označil za zrádce.

Na březnovém sjezdu bude vicepremiér Jan Hamáček obhajovat post předsedy strany. Za jeho znovuzvolení se postavila většina krajských organizací ČSSD.

autor: ČTK | 30. 1. 2019 14:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama