reklama
 
 

Zeman přijal zástupce čínských firem včetně šéfa CITIC group, která převzala CEFC

17. 10. 2018 14:34
Prezident Miloš Zeman přijal ve středu desítku zástupců čínských společností. Mezi hosty bylo několik zástupců firmy CITIC Group včetně předsedy představenstva Čchang Čen-minga.

Praha - Obří čínská firma CITIC Group přebírá vládu nad společností CEFC Europe, která dosud v Česku zaštiťovala většinu čínských obchodních aktivit.

Vedle předsedy představenstva CITIC Group se s českou hlavou státu setkali i prezident CITIC Bank Sun Te-šun, předseda CITIC Trust Čchen I-sung, místopředseda CITIC Europe Ču Kao-ming a zástupkyně ředitele strategického rozvoje společnosti Žen Sia, uvedl Hrad.

Ostatní účastníci schůzky zastupovali společnosti HNA Group, R&F Properties, CTRIP, TUNIU corporation a China resources Beer Company limited.

Po potížích předsedy CEFC Europe a zároveň Zemanova poradce Jie Ťien-minga se zákony v Číně oznámil CITIC vstup do této firmy. V červnu český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže majetkovou transakci schválil.

Zástupci čínských společností jsou v Česku u příležitosti čínského investičního fóra, kterého se od úterý na Pražském hradě účastní přes 700 hostů ze 14 zemí. Jeho program zahrnuje panelové diskuse politiků, ekonomů a šéfů firem. Zeman, který se začátkem listopadu chystá na svou čtvrtou návštěvu Číny ve funkci prezidenta, byl hostem úterního galavečera.

autor: ČTK | 17. 10. 2018 14:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama