reklama
 
 

Zeman otálí s odvoláním Valachové, její demisi chce řešit nejdřív za týden

8. 6. 2017 18:04
Prezident Miloš Zeman minulý týden oznámil, že pokud si ministryně školství Kateřina Valachová demisi nerozmyslí, odvolá ji hned po návratu z Vietnamu a Kazachstánu. Ze zahraničních cest přijíždí v sobotu, ale rovnou v pondělí odjíždí na třídenní návštěvu Jihočeského kraje. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka bude Zeman odvolání řešit až po návratu z jihu Čech, odkud přijíždí ve středu.

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) v úřadu setrvá zřejmě ještě déle, než předpokládala. Přestože je od konce května v demisi, prezident Miloš Zeman ji stále neodvolal. Minulý týden oznámil, že pokud si Valachová rezignaci nerozmyslí, jmenuje ministrem školství jejího náměstka Stanislava Štecha hned, jak se vrátí z Vietnamu a Kazachstánu.

Z Asie se prezident vrací v sobotu, hned v pondělí ale odjíždí na cestu do jižních Čech. "Pan prezident bude věc řešit po návratu z návštěvy Jihočeského kraje," uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. O konkrétním datu, prý budou informovat až po návratu do Prahy.

Není tak vyloučené, že Valachová v úřadu zůstane až do 27. června, kdy se na posledním jednání sněmovny bude řešit kariérní řád. Právě kvůli jeho prosazení chtěla ještě na ministerstvu zůstat. Zároveň ale ubezpečila, že na demisi trvá.

"Považovala jsem za nutné předsedu vlády ubezpečit, že jsem demisi nestáhla, demise platí," řekla minulý týden Valachová.

autor: Markéta Hronová | 8. 6. 2017 18:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama