Zeman odsoudil vraždu slovenského novináře Kuciaka a vyjádřil naději na dopadení pachatele

Domácí Domácí
27. 2. 2018 13:50
Prezident Miloš Zeman odsoudil vraždu slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Zároveň Zeman vyjádřil naději, že pachatel bude dopaden. Zeman čin, o kterém média informovala v pondělí, odsoudil v úterý po poledni prostřednictvím svého tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka. Vraždu novináře odsoudil už v pondělí premiér v demisi Andrej Babiš, předseda ODS Petr Fiala a řada dalších politiků. Neznámý pachatel novináře deníku Aktuality.sk a jeho partnerku zastřelil v blíže neurčeném čase mezi čtvrtkem a nedělí. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara se jednalo o úkladnou vraždu. "Nejpravděpodobnější verzí je, že souvisí s jeho novinářskou prací," řekl Gašpar.
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 31 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy