Zeman odsoudil vraždu slovenského novináře Kuciaka a vyjádřil naději na dopadení pachatele

Domácí Domácí
27. 2. 2018 13:50
Prezident Miloš Zeman odsoudil vraždu slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Zároveň Zeman vyjádřil naději, že pachatel bude dopaden. Zeman čin, o kterém média informovala v pondělí, odsoudil v úterý po poledni prostřednictvím svého tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka. Vraždu novináře odsoudil už v pondělí premiér v demisi Andrej Babiš, předseda ODS Petr Fiala a řada dalších politiků. Neznámý pachatel novináře deníku Aktuality.sk a jeho partnerku zastřelil v blíže neurčeném čase mezi čtvrtkem a nedělí. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara se jednalo o úkladnou vraždu. "Nejpravděpodobnější verzí je, že souvisí s jeho novinářskou prací," řekl Gašpar.
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy