Zeman o víkendu přijme britského expremiéra Tonyho Blaira

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 3. 2014 15:16
Sobotní setkání v Lánech má navázat na londýnskou schůzku v roce 2012.
Tony Blair.
Tony Blair. | Foto: Ludvík Hradilek, Aktuálně.cz

Praha - Prezident Miloš Zeman a bývalý britský premiér Tony Blair se setkají v sobotu večer v Lánech.

Návštěva by měla navázat na schůzku z Londýna před dvěma lety. Tony Blair se nejprve zapíše do pamětní knihy lánského zámku a později se Zemanem pohovoří mezi čtyřma očima.

"Ano, předpokládá se návštěva mého přítele Tonyho Blaira na zámku v Lánech. Budeme spolu mluvit o situaci v Evropské unii a na Ukrajině i o dalších aktuálních tématech," uvedl Zeman.

"Připomínám, že se současný prezident setkal s Tony Blairem v době kampaně pro přímou volbu prezidenta před zahájením olympijských her v Londýně. Lánské setkání na tuto akci navazuje," dodal Ovčáček.

Blair byl předsedou britské vlády od roku 1997 do roku 2007. Stál v čele labouristické strany, která se pod jeho vedením transformovala v reformovanou "New Labour".

Strana sociálnědemokratického charakteru se snaží najít střední cestu mezi silami tržní ekonomiky a sociální spravedlností.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy