Diskuse k článku: Do Prahy přijel vlakem rakouský prezident Van der Bellen. Zeman odřekl účast na fóru

Do Prahy přijel vlakem rakouský prezident Van der Bellen. Zeman odřekl účast na fóru Prezident Miloš Zeman se nezúčastní podnikatelského fóra s rakouským prezidentem Alexandrem Van der Bellenem, jak bylo původně plánováno. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka musí dokončit před dovolenou a krajskou cestou na Vysočinu prezidentskou administrativu. Zeman se ale s rakouským protějškem setká. Přijme ho na Pražském hradě. Následovat bude společné jednání a tisková konference. Van der Bellen je na první návštěvě Česka ve funkci prezidenta. Do Prahy přijel běžným vlakovým spojem.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 30 minutami

Rusko zahájilo trestní stíhání kvůli odstranění Koněvovy sochy

Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání kvůli odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Podle agentury TASS to v pátek oznámila mluvčí výboru Světlana Petrenková. Radnice Prahy 6 sochu nechala odstranit minulý pátek.

Ruská diplomacie ve čtvrtek záležitost označila za zločin, který nezůstane bez odpovědi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy