Zeman chyběl na summitu NATO při projevech Trumpa, Merkelové i Stoltenberga. Posluchači museli stát

Domácí Martina Heroldová , Domácí
25. 5. 2017 18:16
Prezident Miloš Zeman nebyl v Bruselu na summitu NATO přítomný na projevu Trumpa, Merkelové ani Stoltenberga. Dokazuje to video z ceremoniálu. Podle informací prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka byl prezident přítomný na společném fotografování a slavnostním ceremoniálu.
Prezident Miloš Zeman.
Prezident Miloš Zeman. | Foto: Ludvík Hradilek

Brusel - Prezident Miloš Zeman nebyl v Bruselu na summitu NATO přítomný na projevu amerického prezidenta Donalda Trumpa, německé kancléřky Angely Merkelové ani generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga.

Dokazuje to video z ceremoniálu. Informaci potvrdil na Twitteru i jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Podle něj byl prezident přítomný na společném fotografování a slavnostním ceremoniálu, projev Donalda Trumpa vynechal.

"Vynechán byl jediný bod programu. Dopředu jsme na možné změny upozornili," napsal Ovčáček. Hned poté osočil novináře, že jsou ostudou české žurnalistiky a vedou kampaň "je suis Bohouš". Nyní má prezident povečeřet s vedoucími dalších národních delegací.

Podle informací ČTK se prezident Zeman neúčastnil této části čtvrtečního programu pod širým nebem, neboť státníci u projevů stáli.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Ve středním Mexiku se ve studni našly zabalené ostatky čtyřicítky lidí

Lidské ostatky našla policie ve studni za Guadalajarou ve 119 černých plastových pytlích. Na místo hrůzného nálezu se vydala na počátku září poté, co si místní lidé stěžovali na nesnesitelný zápach.

Zpočátku nebylo jasné, kolika lidem ostatky v pytlích patří. Těla totiž byla rozřezána na části. Nyní patologové určili, že se jedná nejméně o 44 osob. Kompletní těla přitom našli jen v případě devíti jedinců. Část ostatků se stále identifikovat nepodařilo.

V mexickém státě Jalisco, jehož je Guadalajara hlavním městem, působí řada drogových gangů. Za první polovinu letošního roku bylo v Mexiku, které má 125 milionů obyvatel, zavražděno přes 17 tisíc lidí. To je v průměru více než sto vražd denně. Vysoká kriminalita sužuje Mexiko už řadu let, je důsledkem zejména boje drogových gangů. 

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

 

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

 

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy