Zeman chyběl na summitu NATO při projevech Trumpa, Merkelové i Stoltenberga. Posluchači museli stát

Martina Heroldová Domácí Martina Heroldová, Domácí
25. 5. 2017 18:16
Prezident Miloš Zeman nebyl v Bruselu na summitu NATO přítomný na projevu Trumpa, Merkelové ani Stoltenberga. Dokazuje to video z ceremoniálu. Podle informací prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka byl prezident přítomný na společném fotografování a slavnostním ceremoniálu.
Prezident Miloš Zeman.
Prezident Miloš Zeman. | Foto: Ludvík Hradilek

Brusel - Prezident Miloš Zeman nebyl v Bruselu na summitu NATO přítomný na projevu amerického prezidenta Donalda Trumpa, německé kancléřky Angely Merkelové ani generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga.

Dokazuje to video z ceremoniálu. Informaci potvrdil na Twitteru i jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Podle něj byl prezident přítomný na společném fotografování a slavnostním ceremoniálu, projev Donalda Trumpa vynechal.

"Vynechán byl jediný bod programu. Dopředu jsme na možné změny upozornili," napsal Ovčáček. Hned poté osočil novináře, že jsou ostudou české žurnalistiky a vedou kampaň "je suis Bohouš". Nyní má prezident povečeřet s vedoucími dalších národních delegací.

Podle informací ČTK se prezident Zeman neúčastnil této části čtvrtečního programu pod širým nebem, neboť státníci u projevů stáli.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy