Zeman je úspěšný spisovatel, předčil i Dana Browna

Tereza Šídlová
14. 3. 2013 5:30
Jaké má z prodeje knihy úřadující prezident příjmy, není informace pro veřejnost
Miloš Zeman - Zpověď informovaného optimisty
Miloš Zeman - Zpověď informovaného optimisty | Foto: Repro: kosmas.cz

Praha - Novému prezidentovi Miloši Zemanovi se před několika lety jako spisovateli podařilo něco, o čem svého času snily stovky autorů po celém světě. Porazil v prodejnosti autora bestselleru Šifra mistra Leonarda Dana Browna.

Své publikace Jak jsem se mýlil v politice prodal tehdejší politický důchodce v českých vydavatelských vodách nevídaných 130 tisíc výtisků.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider, který připomíná, že se do výloh knihkupectví Miloš Zeman vrátil s prezidentskou kampaní. Loni vydal v Nakladatelství ČAS knihu rozhovorů Zpověď informovaného optimisty.

Jaké má z prodeje knihy úřadující prezident příjmy, není informace pro veřejnost.

"Kniha Miloš Zeman - Zpověď informovaného optimisty (rozhovor s Petrem Žantovským) vyšla ve vysoce nadprůměrném nákladu a vysoce nadprůměrný je i její prodej, který si drží svou úroveň bez ohledu na prezidentskou kampaň, vítězství pana Zemana a tak dále," říká jednatel Nakladatelství ČAS Josef Pepson Snětivý. Konkrétní čísla prodeje však neuvedl.

Přečtěte si celou analýzu Daniela Köppla v placeném deníku Insider:
Jaké jsou příjmy Miloše Zemana z publikační činnosti a přednášek? A proč jde o státní tajemství??

 

 

Právě se děje

před 30 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy