Zeman a předseda ČOV podepsali přihlášku do Soči

ČTK ČTK
18. 4. 2013 15:45
Ceremoniálu se zúčastnili mimo jiné i ministr obrany Vlastimil Picek a desítky sportovců
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Prezident České republiky Miloš Zeman a předseda ČOV Jiří Kejval podepsali ve čtvrtek v Míčovně Pražského hradu přihlášku na zimní olympijské hry do Soči v příštím roce.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili mimo jiné i ministr obrany Vlastimil Picek a desítky českých sportovců a trenérů včetně olympijských medailistů z Londýna.

"Trochu bych poupravil coubertinovské heslo, které zní, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Samozřejmě že není důležité vyhrát, ale důležité je pro to udělat všechno, vydat ze sebe maximum a vědět, že víc jsem udělat nemohl," uvedl v projevu Zeman, kterého Kejval na olympijské hry osobně pozval.

"Přeji sportovcům hodně štěstí nyní hlavně v kvalifikačních bojích, aby se na tu olympiádu dostali," prohlásil Kejval. "Samozřejmě že národ bude chtít medaile, slavná vítězství, ale my víme, že to není tak jednoduché," upozornil předseda ČOV.

Součástí ceremoniálu bylo také předání speciálních odznaků Mezinárodního olympijského výboru, které jsou jedinečné v jediném exempláři pro každého medailistu. Osobně si pro ně přišli moderní pětibojař David Svoboda, veslaři Miroslava Knapková a Ondřej Synek, překážkářka Zuzana Hejnová a sportovní střelkyně Adéla Sýkorová.

Sotva jedna zimní sezona skončila, na tu další se těší sjezdařka Šárka Strachová, za svobodna Záhrobská, která se o víkendu vdala za svého dlouholetého přítele.

"Těším se hodně, i když sotva skončila ta poslední," řekla žena, která bude v Soči kandidovat do komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru. Přihlášku ale podala jako Záhrobská. "Já myslím, že je to jedno, pořád jsem to ta stejná Šárka," usmívala se lyžařka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy