Místo čtyřlístku zetko. Zelení změnili logo a chtějí zvýšit poplatky za přírodní zdroje

Domácí Domácí
22. 1. 2017 14:24
Strana zelených pod vedením Matěje Stropnického má nové logo i zkratku. Místo dosavadní zkratky SZ budou Zelení, i jejich logu bude vévodit zelené Z. Rozhodl o tom víkendový sjezd strany. Ta na něm rozšířila i svůj tým odborníků, který posílí o internetového podnikatele Jiřího Hlavenku, dopravní expertku Miloslavu Pošvářovou a docentku environmentální ekonomie Naďu Johanisovou. S její pomocí chtějí prosazovat například daňové asignace nebo ekologickou daňovou reformu, tedy postupné navyšování poplatků za využívání přírodních zdrojů. O volebním spojení jednají s hnutím Změna a již zaniklým Hnutím Zelení. Piráti, kterým nabízeli společný volební subjekt, to již před několika týdny odmítli.
Nové logo a vizuální podoba Zelených
Nové logo a vizuální podoba Zelených | Foto: archiv
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy