Místo čtyřlístku zetko. Zelení změnili logo a chtějí zvýšit poplatky za přírodní zdroje

Domácí Domácí
22. 1. 2017 14:24
Strana zelených pod vedením Matěje Stropnického má nové logo i zkratku. Místo dosavadní zkratky SZ budou Zelení, i jejich logu bude vévodit zelené Z. Rozhodl o tom víkendový sjezd strany. Ta na něm rozšířila i svůj tým odborníků, který posílí o internetového podnikatele Jiřího Hlavenku, dopravní expertku Miloslavu Pošvářovou a docentku environmentální ekonomie Naďu Johanisovou. S její pomocí chtějí prosazovat například daňové asignace nebo ekologickou daňovou reformu, tedy postupné navyšování poplatků za využívání přírodních zdrojů. O volebním spojení jednají s hnutím Změna a již zaniklým Hnutím Zelení. Piráti, kterým nabízeli společný volební subjekt, to již před několika týdny odmítli.
Nové logo a vizuální podoba Zelených
Nové logo a vizuální podoba Zelených | Foto: archiv
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 90 lidí

Hasiči likvidují požár v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Evakuovali kolem 90 klientů, oheň již mají pod kontrolou. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil prostory kadeřnictví, které jsou součástí areálu. "Místnost byla požárem zasažena v plném rozsahu," uvedl Gabriel. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, kolem 18:45 budovu dohašovali.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po uhašení bude podle Gabriela možné klienty pustit zpátky. "Z požáru už nejdou zplodiny hoření a většina domova je normálně dál obyvatelná," dodal.

Další zprávy