Zdravotnictví míří k cestě, kterou šel David Rath

Petr Holub
5. 4. 2013 7:00
Tak přísně jako nyní se ve zdravotnictví po listopadu 1989 neškrtalo
David Rath a Milan Kubek na snímku z roku 2005. Rath byl ministrem zdravotnictví, Kubek šéfem LOK.
David Rath a Milan Kubek na snímku z roku 2005. Rath byl ministrem zdravotnictví, Kubek šéfem LOK. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Analýza Insideru - Tak přísně jako nyní se prý ve zdravotnictví po listopadu 1989 neškrtalo.

Zdravotní pojišťovny v tomto roce nakoupí o pět procent méně zdravotních služeb a výdaje na nemocnice klesnou dokonce o sedm procent. K historickým škrtům jsou pojišťovny, a zvláště největší z nich, VZP, nuceny tím, že už čtvrtý rok bojují neúspěšně se zdravotnickým deficitem...

Kde se schodek vytvořil a proč se nyní ministr zdravotnictví Heger blíží k řešení, které ordinoval David Rath?

Přečtěte si celý rozbor Petra Holuba v deníku Insider.

 

 

Právě se děje

před 16 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy