reklama
 
 

Zdravotní sestra Marešová získá odškodné, od státu dostane milion za neprokázané obvinění z vraždy

24. 7. 2017 13:10
Zdravotní sestra Věra Marešová, kterou v loňském roce soud očistil od obvinění, že zavraždila šest pacientů v Rumburku, získá odškodné. "O žádosti jsme rozhodli minulý týden a vyhověli jsme částečně," oznámila mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová. Podle Radiožurnálu dostane Marešová milion korun. Marešová žádala dva miliony za újmu na zdraví a ztížené společenské uplatnění a 650 tisíc korun za vazbu.

Praha - Zdravotní sestra Věra Marešová, kterou loni soud zprostil obžaloby v případu údajných vražd šesti pacientů v Rumburku, získá odškodnění za neprokázané obvinění. Ministerstvo spravedlnosti její žádosti o čtyři miliony korun vyhovělo částečně, sdělila mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová. Podle Radiožurnálu dostane Marešová milion korun.

Marešová žádala dva miliony za újmu na zdraví a ztížené společenské uplatnění a 650 tisíc korun za vazbu. Ostatní částky se týkaly ušlé nemocenské, nákladů soudního řízení, ochrany osobnosti či proplacení penále, které Marešová dostala za nesplacení úvěrů. "O žádosti jsme rozhodli minulý týden a vyhověli jsme částečně," uvedla Schejbalová.

Marešová čelila obžalobě z vražd šesti pacientů v nemocnici v Rumburku. Vyšetřování odstartovalo úmrtí jedné pacientky. Policie Marešovou v létě 2014 obvinila nejprve z této vraždy, na základě znaleckého posudku pak z dalších pěti vražd. Podle státního zastupitelství pacienty zabíjela draslíkem.

Ústecký krajský soud Marešovou loni v lednu obžaloby zprostil. Dospěl k závěru, že není prokázáno, že by se skutky vůbec staly. Jeho stanovisko následně pravomocně potvrdil Vrchní soud v Praze.

autor: ČTK | 24. 7. 2017 13:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama