Zdeněk Tůma na invalidním vozíku

Zdeněk Tůma na invalidním vozíku
Foto: Michal Štůsek
Michal Štůsek Michal Štůsek
30. 8. 2010 18:59

Praha - Kandidát TOP 09 na primátora Prahy Zdeněk Tůma si mohl vyzkoušet, jaké to je být upoután na invalidní vozík. Po promítání dokumentu Prague Needs Revolution, který poukazuje na nedostatky Prahy v bezbariérových přístupech, byl Zdeněk Tůma vylosován z šestice přítomných kandidátů a dostal jako výhru bezplatnou projížďku s kvalifikovaným asistentem.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy