reklama
 
 

Zeman dostal dva miliony na kampaň, i když žádnou nevede. Peníze poslala firma zbrojaře Strnada

Aktualizováno 21. 12. 2017 18:09
Prezident Miloš Zeman dostal první velký dar na kampaň. Dva miliony korun mu poslala firma, která patří zbrojaři Jaroslavu Strnadovi a slovenskému podnikateli ruského původu Alexeji Beljajevovi.

Praha - Prezident Miloš Zeman dostal na svůj předvolební transparentní účet první velký dar. Dva miliony korun mu poslala firma Dako-CZ, kterou vlastní zbrojař Jaroslav Strnad a slovenský podnikatel ruského původu Alexej Beljajev.

Dar doprovází popis "darovací smlouva". Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček o zaslaných dvou milionech nevěděl. "To je pro mě nová informace," napsal Aktuálně.cz.

Firma, která vyrábí brzdové systémy pro kolejová vozidla, dar pro Zemana potvrdila. "Jedná se o výraz našeho uznání toho, co pan prezident dělá pro Českou republiku. Způsob využití těchto prostředků je plně na panu prezidentovi," řekl Aktuálně.cz mluvčí firmy Andrej Čírtek.

Podnikatel Strnad podporuje Zemana dlouhodobě. Straně SPO, která se k prezidentovi hlásí, věnoval v letech 2013 a 2014 dohromady 3,5 milionu korun. Naopak Zeman například letos v březnu navštívil Strnadovu společnost Excalibur Army ve Šternberku a před dvěma lety slavnostně otevřel novou halu Dako-CZ v Třemošnici.

Miloš Zeman má na svém transparentním účtu téměř 2,5 milionu korun, drtivou většinu příspěvků tvoří haléřové příspěvky. Zeman se zavázal, že kampaň před prezidentskými volbami nepovede, v ulicích se přesto objevily billboardy s jeho fotografií a heslem "Zeman znovu 2018". 

Jejich vylepení však nefinancoval prezident z transparentního účtu, ale spolek Přátelé Miloše Zemana, který vede kancléř Vratislav Mynář.

Miloš Zeman na tiskové konferenci na konci října vytáhl z legrace na novináře dřevěný samopal:

Zeman převedl dřevěný samopal. Má zásobník na becherovku a je určený na novináře | Video: Aktuálně.cz

autoři: Michael Švec, Radek Dragoun | 21. 12. 2017 15:02

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama