Zbitý chlapec z Břeclavi měl prodávat marihuanu

ČTK ČTK
11. 5. 2012 21:36
S tím měl souviset i útok. Chlapec i jeho matka to důrazně odmítají
Matka napadeného na protiromské demonstraci
Matka napadeného na protiromské demonstraci | Foto: Filip Menšík

Břeclav - Patnáctiletý chlapec, jehož v dubnu brutálně zbili v Břeclavi tři muži, prý změnil výpověď. Důvodem útoku mohl být údajně spor se zákazníky kvůli marihuaně, kterou sám prodával, uvedl v pátek server iDnes.cz.

Policie se k tomu zatím nehodlá vyjadřovat. Matka chlapce Oksana Zhyvachivska takové informace důrazně odmítla. Zpravodaji ČTK v pátek řekla, že její syn s prodejem drog nemá nic společného.

Napadený mladík původně policistům řekl, že po něm trojice mužů, údajně Romů, chtěla cigaretu. Když ji neměl, zbila jej. Později upřesnil, že Rom byl možná jen jeden z nich. Server iDnes.cz ale v pátek uvedl, že chlapec údajně prodával marihuanu. Jeho zákazníci s ní nebyli spokojeni, a proto ho prý zbili.

Matka: Syn rozhodně nezměnil výpověď

"Opravdu netuším, kde se tato informace vzala. Rozhodně nezměnil výpověď. Pro nás oba je zpráva o prodeji marihuany velkým překvapením," uvedla Zhyvachivska.

Policie se zatím k novému vývoji v kauze nevyjádřila. Její mluvčí Petra Vedrová jen řekla, že vyšetřování události pokračuje a že jeho dílčí výsledky či poznatky nebudou kriminalisté komentovat. Po pachatelích nadále pátrají.

Takto vypadal dubnový protiromský pochod Břeclaví:

Chlapec po konfliktu s třemi muži utržil závažná a rozsáhlá zranění. Po převozu do nemocnice musel být operován. Jednu ledvinu měl tak poškozenou, že ji museli chirurgové odebrat. Měl poraněná játra a slezinu. V nemocnici strávil dva týdny.

V souvislosti s jeho napadením vzniklo v Břeclavi napětí mezi jeho obyvateli. Ve městě se uskutečnila demonstrace za účasti asi 2000 lidí. Při protestu si stěžovali na soužití s tamními Romy, žádali, aby radnice zlepšila bezpečnost obyvatel města.

 

Právě se děje

Další zprávy