Závěr týdne bude slunečný, teploty se dostanou ke dvacítce. Pak se opět ochladí

ČTK ČTK
20. 4. 2023 8:17
Česko čeká v závěru týdne slunečné počasí, teploty se dostanou ke 20 stupňům Celsia. Po víkendu se ale opět ochladí a vrátí se přeháňky, v půlce týdne teploty přes den spadnou pod deset stupňů a v noci bude mrznout. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Foto: Jakub Plíhal

"Dnes (ve čtvrtek) odpoledne se začne obloha od východu projasňovat. Zítřek (pátek) i sobota už budou slunečné, na modrém nebi maximálně s kupovitou oblačností a teplotami až kolem dvaceti stupňů Celsia," uvedl ČHMÚ.

Čtvrteční ráno bylo podle meteorologů studené hlavně v severozápadní polovině Čech, kde zůstala obloha projasněná. Teplota v Krkonoších, v Jizerských horách nebo v části Krušných hor klesla i pod minus pět stupňů, v Liberci pod minus dva stupně, mrzlo také v Plzni nebo v Karlových Varech.

"Na ostatních místech pod oblačností teploty setrvaly mezi sedmi až třemi stupni Celsia. V jižních Čechách dokonce po ránu od středních poloh sněží," podotkli. Přes den se oteplí na 13 až 17 stupňů, na západě a na horách bude chladněji, kolem devíti stupňů, respektive kolem sedmi stupňů.

V pátek a v sobotu bude jasno až polojasno, dál se bude oteplovat. V sobotu se nejvyšší denní teploty mohou dostat i přes 20 stupňů Celsia. V neděli začne na západě a postupně i jinde oblačnost přibývat a občas opět zaprší, ojediněle se mohou vyskytnout bouřky. Denní teploty se někde ještě udrží kolem dvaceti stupňů, v západní polovině Čech kolem 14 stupňů. V příštím týdnu se vrátí deštivé a chladné počasí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy