ČSSD zatím Altnerovi miliony vyplácet nebude. Vyčkáváme, co provedou, říká jeho právník

Radek Bartoníček Lukáš Prchal Radek Bartoníček, Lukáš Prchal
11. 4. 2016 10:35
Přetahovaná mezi sociálními demokraty a advokátem Zdeňkem Altnerem, který nad nimi vyhrál 337 milionů korun, pokračuje. Právě dnes totiž podle původních informací měla vypršet lhůta, kdy měla ČSSD Altnerovi zaplatit. Po pondělním dopoledni je ale jasné, že peníze zatím zůstanou u sociálních demokratů, protože Altner si nevyzvedl rozsudek soudu, který mu peníze "přidělil". Až si jej vyzvedne, začne teprve běžet třídenní lhůta pro zaplacení.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Suma 337 milionů korun, kterou má zaplatit sociální demokracie Zdeňku Altnerovi za dávný spor o Lidový dům, zůstane minimálně v tomto týdnu ještě na účtu ČSSD. Vyplývá to z dnešního vyjádření Altnerova právníka Václava Veselého i mediálního zástupce ČSSD. Veselý Aktuálně.cz řekl, že si Altner rozsudek zatím nevyzvedl - až si jej vyzvedne, poběží sociální demokracii třídenní lhůta na poslání peněz.

"Peníze zatím platit nebudeme, protože protistrana si ještě rozsudek nevyzvedla z datové schránky," uvedl Jiří Chvojka, mediální zástupce advokátní kanceláře Bělina a Partners, jež ČSSD zastupuje.

„Nepospícháme, ještě máme lhůtu a zatím jsme si rozsudek nevyzvedli, máme to v plánu do konce týdne,“ řekl Veselý, který nechtěl "taktiku" na další dny prozrazovat.

„Zatím pozorujeme, co provádí ČSSD, a vyčkáváme,“ uvedl s tím, že je s právníky ČSSD v kontaktu. Podle něj lze čekat od sociálních demokratů jakýkoliv postup, včetně toho, že strana nebude chtít zaplatit a pokusí se najít pro sebe zadní vrátka.

Samotní sociální demokraté zatím neprozradili, co a jak udělají. Jisté je, že v Lidovém domě sedí od rána jejich právníci a radí se, co a jak dál. Platit ale zatím určitě nebudou. Na Nejvyšším soudě navíc leží jejich žádost o odložení platby.

„Z hlediska ČSSD je současný stav pozitivní. Dává možnost, aby Nejvyšší soud včas odložil právní moc, eventuálně vykonatelnost napadeného rozhodnutí do doby, než rozhodne o dovolání. Je to důležité i z hlediska dalšího postupu uspokojování věřitelů Zdeňka Altnera,“ uvedl mediální Jiří Chvojka, podle kterého se jim přihlásilo sedmnáct Altnerových věřitelů s pohledávkami přes 20 milionů korun.

Pokud by si Zdeněk Altner nebo jeho právní zástupci nepřevzali rozsudek o tom, že ČSSD má zaplatit 337 milionů, do 10 dnů od doručení do datové schránky, byl by považovaný za doručený. Třídenní lhůta pro zaplacení tedy začne běžet ČSSD nejpozději 16. dubna 2016.

ČSSD si kvůli zaplacení vzala úvěr, ale peníze zatím posílat nechce. Chvojka ČTK v sobotu řekl, že právníci se musí dohodnout s exekutory ohledně toho, komu vlastně platit. V Lidovém domě už se totiž přihlásilo 17 Altnerových věřitelů s pohledávkami přes 20 milionů korun.</p>

 

Právě se děje

Další zprávy