Zátah v barech: Policie našla 16 opilých dětí

ČTK ČTK
1. 2. 2009 11:55
Frýdek-Místek - Policisté z Frýdecko-Místecka kontrolovali popíjení alkoholu řidičů a mladistvých v restauracích ve Frýdku-Místku, Palkovicích a Frýdlantu nad Ostravicí.
Policejní kontrola nezletilých - ilustrační foto
Policejní kontrola nezletilých - ilustrační foto | Foto: AZprávy

Ve 13 barech a diskotékách našli v noci z pátku na sobotu 16 opilých dětí. Většinou šlo o dívky, dvěma z nich přitom ještě nebylo ani 15 let, řekl dnes mluvčí frýdecko-místeckých policistů Ivan Žurovec.

"V doprovodu pracovnic sociálně právní ochrany dětí byly odvedeny rodičům. Policisté budou zjišťovat, kdo jim popíjení alkoholu umožnil," dodal.

Do rána pak dopravní hlídky v regionu kontrolovaly řidiče. Při nich policisté podle Žurovce zaznamenali osm přestupků a dechová zkouška prokázala požití alkoholu u jednoho řidičů.

Nalévání alkoholu mladistvým odhalili během páteční noci také například ostravští strážníci, kteří kontrolovali restaurace v městském obvodu Poruba. V pěti podnicích našli devět opilých dětí.

Podle odborníků děti pijí alkohol například proto, že to vidí doma.

"Děti se zejména učí napodobováním, jádro je vždy v rodině, záleží na tom, zde je rodiče vedou k různým zájmům a také jaké jsou vztahy v rodině," řekla klinická psycholožka Ludmila Mrkvicová.

Když děti nemají jasně stanovené mantinely a hranice již v útlém věku, mají podle Mrkvicové tendenci si myslet, že si mohou všechno dovolit. Dělají také vše proto, aby působily dospěle. Láhve s alkoholem si na diskotéku prý často přinesou samy.

 

Právě se děje

teď

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy