Zastupitelství zastavilo stíhání Horáka a Paška v kauze IZIP

Domácí Domácí
Aktualizováno 4. 4. 2014 15:18
Trestní stíhání bylo zastaveno kvůli jeho předčasnosti, policie se vrátí k vyšetřování.
Pavel Horák.
Pavel Horák. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nejvyšší státní zastupitelství zastavilo stíhání exředitele VZP Pavla Horáka a ředitele firmy IZIP Jiřího Paška.

Oba muži byli původně obvinění v kauze IZIP, která se týkala smlouvy o nákupu nových pojištěnců mezi firmou a pojišťovnou.

"Usnesení o zahájení trestního stíhání ze 7. listopadu 2013 bylo zrušeno z důvodu jeho předčasnosti," řekl serveru iDNES.cz dozorující státní zástupce Pavel Prygl.

Usnesení podle jeho slov zrušilo Nejvyšší státní zastupitelství s ohledem na stížnost obou stíhaných mužů.

"Po přezkoumání věci jsme neshledali podmínky a důvody k zahájení trestního stíhání konkrétních osob," dodal mluvčí NSZ Petr Malý.

"Vzhledem k tomu, že přípravné řízení je neveřejné, nebudeme k případu sdělovat bližší podrobnosti," uvedl Malý.

Případem se tak bude znovu zabývat protikorupční policie.

Policie obvinila Horáka a Paška vloni na podzim. Na účet firmy IZIP přibylo podle zmíněné smlouvy z roku 2008 580 milionů korun bez DPH za získání nových klientů. Muži čelili obvinění, že byla smlouva uzavřena neoprávněně.

Za pletichy při veřejné soutěži Horákovi i Paškovi hrozilo až osm let vězení.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy