Zastupitelka brojí proti drogám. Omámený kolega nevadil

Michal Štůsek Michal Štůsek
4. 5. 2010 14:50
Janě Pařízkové z Věcí veřejných vadí metadonové centrum nedaleko školky v ulici Ve Smečkách
Foto: Věci veřejné

Praha - Zastupitelka v Praze 1 a kandidátka Věcí veřejných do sněmovny Jana Pařízková přesvědčuje v kampani voliče, že chce být ochráncem před lidmi, kteří neunesli tíhu moderní doby.

S videokamerou a bodyguardy v zádech obchází šestka pražské kandidátky ulice a parky hlavního města. Prý aby je zbavila popíjejících bezdomovců anebo lidí, kteří propadli drogám.

Partaj, jíž předsedá Radek John, si slibuje, že díky tomu bezdomovci či narkomani "začnou dodržovat hygienické návyky".

Těmto slovům a této kampani nemusíte věřit. Deník Aktuálně.cz zjistil, že politička Věcí veřejných čistí pražské ulice jen tehdy, když se to netýká VIP osob pražské politické scény.

Zde jsou důkazy.

Scéna u školky

Videoklip z ulice Ve Smečkách. Hlídka dobrovolníků Věcí veřejných vedená kandidátkou Pařízkovou zastavuje u budovy metadonového centra. Naproti sídlí mateřská školka a zastupitelka sousedství obou institucí kritizuje.

Problém je závažný, kamera uloví muže, který hystericky a snad s příznaky drogové abstinence tluče na dveře, rozbíhá se ulicí, nasedá do vozu...

"Uživatel evidentně nezpůsobilý k řízení nasedl do vozidla a velmi nekontrolovaně odjel," slyšíme komentář Jany Pařízkové. "Nedokážu si představit, že by tudy šla maminka se svým dítětem do školy," říká s tím, že na muže ze záběru podá trestní oznámení.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Případ Láryš

Aniž si to asi uvědomuje, scéna není pro Janu Pařízkovou nová. Už zkraje roku posuzovala totéž. Její kolega v zastupitelstvu, politik ODS Jiří Láryš, byl zadržen policejní hlídkou, jak řídí rušnou pražskou komunikací svůj vůz s amfetaminem v krvi. Test prokazuje, že má v těle látku obsaženou například v pervitinu nebo v extázi.

Politika pod drogou se však Jana Pařízková nebojí. "Osobně mně to nijak nevadí, přímo mě to neohrožuje," reagovala, když ji reportérka Aktuálně.cz žádala o komentář k Láryšovu případu.

Neměl by z politiky odstoupit? ptá se Aktuálně.cz.

"Myslím si, že by měl být zastupitel jakýmsi vzorem mravnosti. Určitě jakýkoliv přestupek není nic, na co by měl být pyšný, takže ho za to určitě nebudu chválit ani mu lichotit. Ale na druhou stranu si nejsem úplně jistá, jestli je to natolik závažné, aby měl být ze zastupitelstva vyřazen," řekla Pařízková, členka Výboru pro sociální věci, zdravotnictví a protidrogovou problematiku v Praze 1.

Vytrženo z kontextu

Proč dělá kandidátka Věcí veřejných rozdíl mezi kolegou z politiky a scénou, již v klipu vydává za autentický obrázek z ulice?

"Byla to nešťastná formulace," vysvětluje Pařízková své věty o Láryšovi, který nakonec nebyl za jízdu s amfetaminem skoro nijak potrestán. A pak přidává tradiční doušku. Totiž, že věta prý byla "částečně také vytržená z kontextu."

Navzdory tomu, že její kampaň právě ztratila věrohodnost, trvá kandidátka sněmovny na tom, že situace Ve Smečkách by se měla řešit. "Děti cestou do školky potkávají narkomany a to není ideální," vysvětluje hlava stranické hlídky.

Slibuje, že se pokusí situaci v nejbližší době změnit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Rychlík srazil mezi Říkovicemi na Přerovsku a Hulínem na Kroměřížsku člověka. Ten srážku nepřežil

Nehoda se stala okolo nedělní 10. hodiny. Člověka pohybujícího se v kolejišti srazil rychlík Slovácký expres, který směřoval z Prahy do Luhačovic na Zlínsku. "Bylo to v prostoru veřejnosti nepřístupném," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle údajů uvedených na webových stránkách Českých drah vlaky úsekem projíždějí po jedné ze dvou traťových kolejí. K plnému obnovení provozu by podle dopravce mělo dojít zhruba v poledne.

před 1 hodinou

Na Českobudějovicku zemřel v sobotu sedmdesátiletý cyklista, zřejmě nezvládl jízdu na elektrokole

Při jízdě od obce Jílovice k Hluboké u Borovan muž jedoucí na elektrokole zřejmě částečně vyjel z komunikace a narazil do betonového hranolu. Policii přivolal člověk, který náhodou našel bezvládného muže u kola na silnici. Policie se o nehodě dověděla v sobotu nad ránem. Cyklista podle policie neměl na hlavě přilbu, na kole měl zařazený nejvyšší stupeň. Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem elektrokola.

před 2 hodinami

Pelicans v NBA prohráli i potřetí, Satoranský poprvé nenastoupil

Basketbalisté New Orleans zažívají těžký vstup do nového ročníku a bez zraněné hvězdy Ziona Williamsona prohráli v NBA i potřetí. Na palubovce Minnesoty podlehli 89:96, český reprezentant Tomáš Satoranský tentokrát neodehrál ani minutu.

New Orleans po třináctibodové ztrátě z první půle po přestávce zabralo a třetí část ovládlo v poměru 26:15. Závěr už však opět patřil domácím Wolves, kteří se v posledních sedmi minutách vyrovnali i s absencí vyfaulovaného Karla-Anthonyho Townse

NBA: Chicago - Detroit 97:82, Cleveland - Atlanta 101:95, Indiana - Miami 102:91 po prodl., LA Clippers - Memphis 114:120, Minnesota - New Orleans 96:89, Portland - Phoenix 134:105, San Antonio - Milwaukee 111:121, Toronto - Dallas 95:103.

Zdroj: ČTK
Další zprávy