Zase nový projekt pro Letnou: Místo knihovny obří hrbol

Pavel Baroch
19. 11. 2010 12:15
Jen kousek od místa, kde měl stát Kaplického blob, má vyrůst obrovská střecha a podzemní garáže
Nová Letná. Líbí? Nelíbí?
Nová Letná. Líbí? Nelíbí? | Foto: Pražský magistrát

Praha - Plány, jak se má změnit pražská Letenská pláň, za sebou mají další veletoč. Po Kaplického knihovně či obřím akváriu vybral magistrát zcela jiný projekt pro možnou úpravu parkové plochy.

Teď se počítá s tím, že by podél silnice naproti stadionu Sparty mohl vyrůst dlouhý a až šest metrů vysoký kopec s obrovským přístřeškem. Pod ním bude místo pro auta: Počítá se s podzemním parkovištěm pro více než 800 aut.

Redakci Aktuálně.cz se podařilo získat vizualizace, jak by měl "hrbol" na Letné vypadat.

Návrh architektonického studia Hubička musí nyní posoudit noví zastupitelé Prahy a sedmého pražského obvodu.

"Předpokládám, že někdy v lednu, v únoru padne rozhodnutí, jestli tento návrh dál rozpracovat, nebo se vrátíme k původní variantě," řekl Aktuálně.cz Jiří Toman, ředitel odboru městského investora pražského magistrátu. V projektu se v tomto místě - nad plánovanými podzemními garážemi mezi tunelem Blanka a povrchem Letné - zatím počítá jen s mírným zvlněním.

Jak by se mohla změnit Letenská plán v Praze. Podívejte se:

Chcete střechu? ptá se radnice lidí

Radnice Prahy 7 už na svých internetových stránkách vyzvala obyvatele, aby se k plánům na proměnu Letenské pláně po dokončení tunelového komplexu Blanka vyjádřili.

"Připravujeme veřejná setkání a průzkumy veřejného mínění věnované tomuto tématu," uvedla radnice sedmého pražského obvodu.

Petice proti střeše už má 700 podpisů

Případné vybudování nového kopce s obří střechou na Letné už má své zásadní odpůrce. Strana zelených, která v Praze 7 získala v komunálních volbách 12 procent hlasů, dokonce zorganizovala proti těmto plánům petici.

"Zatím máme asi sedm set podpisů," řekl Aktuálně.cz tamní zelený zastupitel Ondřej Mirovský. Podle jeho názoru by se Letná oproti původnímu stavu před stavbou tunelového komplexu Blanka neměla nijak zásadně měnit.

"Návrh na budování valu a stejně vysokého baldachýnu považuji za naprosto šílený a povede k poškození Letenské pláně. Navíc je v naprostém rozporu s dřívějšími vizualizacemi, které žádný val nepředpokládaly. Stejně tak nebylo v plánu stavět zcela zbytečnou a rozsáhlou střechu. Podél ulice Milady Horákové je naopak třeba doplnit stromořadí a keře," konstatoval Mirovský.

Připomeňte si starší plány, které Praha pro pláň měla:

 

Právě se děje

Další zprávy