Záruka kvality, stojí na obalech nebezpečné vodky

Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková
10. 9. 2012 21:29
Šestilitrovými barely s alkoholem našli hygienici i v Praze

Příbram - Příbramská policie objevila alkohol, po kterém oslepl pětašedesátiletý muž. Jde o šestilitrové plastové barely, na jejichž etiketě je uvedeno Originál vodka - jemná nebo Tuzemák. Výrobcem je Likérka Drak.

"V tuto chvíli kontrolujeme další prodejny na Příbramsku, zda v nich nejsou na prodej barely se závadným alkoholem. Na etiketě je jako výrobce uvedena Likérka Drak. Ta ale nemusí být původcem, jeho prověření bude předmětem dalšího vyšetřování," uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Likérka popřela, že by šlo o její výrobek. "Zcela zjevně se jedná o padělky," napsala firma v prohlášení.

Barely i v Praze

Neoznačené barely s alkoholem objevili hygienici i v Praze. Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera zatím není jasné, zda jde o metylalkohol, pravděpodobně je to ale další stopa v celé kauze. "V každém případě ty nádoby jsou nekolkované a pravděpodobně se jedná o nějaký kontraband, který by mohl být další stopou," řekl Primě a České televizi.

Policie prodej závadného alkoholu prošetřuje jako trestný čin ohrožení zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti. Mluvčí příbramské policie také nevyloučila, že by případ ze středních Čech mohl souviset s výskytem závadného alkoholu v Havířově.

Etiketa nebezpečného alkoholu.
Etiketa nebezpečného alkoholu. | Foto: Policie ČR

"Zjišťujeme, zda šlo o stejný zdroj jako v případech na Moravě. Jsme v kontaktu s havířovskou policií," řekla mluvčí.

Česko v uplynulých dnech zasáhla řada případů otravy metanolem. Tři lidé zemřeli na severní Moravě a další jsou v nemocnici. Dva případy otravy jsou i na jihu Moravy.

Ministerstvo zdravotnictví v reakci na zvýšený výskyt otrav plánuje kontroly jídelen a restaurací v celé České republice.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Kanonýr Werner z Lipska je prý na odchodu do Chelsea

Útočník Timo Werner je údajně blízko odchodu z Lipska do Chelsea. Londýnský klub už podle médií souhlasil s tím, že využije výstupní klauzuli ve smlouvě čtyřiadvacetiletého fotbalisty a zaplatí za něj 60 milionů eur (asi 1,6 miliardy korun).

Werner v minulosti působil ve Stuttgartu a do Lipska přišel před čtyřmi lety. V probíhající sezoně dal za saský celek ve všech soutěžích 31 branek a pomohl mu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V bundeslize je Werner s 25 góly druhým nejlepším střelcem a Lipsku, za které nastupuje i český reprezentant Patrik Schick, patří třetí místo.

Právě Schickovu budoucnost by mohl Wernerův odchod ovlivnit. Český útočník je v Lipsku na hostování z AS Řím a součástí dohody je i možnost přestupu za 29 milionů eur. Trenér Julian Nagelsmann ale prohlásil, že o přestupu by uvažoval v případě, že cena klesne na 20 milionů. Schick zatím v 18 bundesligových zápasech dal devět branek.

Další zprávy