Foto: Radost i boj o místo. Školy lákají prvňáčky na jazyky

Foto: Radost i boj o místo. Školy lákají prvňáčky na jazyky
Rodiče budoucích prvňáčků tu mají na výběr mezi jazykovými a matematickými třídami. "Zájem očekáváme jako každý rok, to znamená převyšující naše prostorové možnosti. Předpokládám, že budeme muset některé z uchazečů odmítnout," nechal se ještě před zápisy slyšet ředitel Petr Tlustý.
Schodiště budovy ve Vojtěšské ulici, kde sídlí jazykové třídy, se začíná plnit nedočkavými budoucími prvňáčky v doprovodu rodičů.
Ne každý z nich ale příští rok na školu s rozšířenou výukou jazyků nastoupí.
Podle zástupkyně ředitele Renaty Nechanické přišlo loni k zápisu 130 dětí.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
5. 2. 2014 10:55

České školství zažívá všechno jiné než klidné časy. Tradičně ho trápí podfinancování, ale i obrovské rozdíly mezi jednotlivými školami. Rodiče, kteří posílají své děti k zápisu do 1. třídy, trápí ale ještě něco jiného. "Do pražských základních škol by mělo v období zápisu do 1. tříd pro příští školní rok přijít asi 14 500 dětí, což je asi o 1000 dětí více než v roce 2013. Tradičně zvýšený zájem je přitom o zápis dětí do 1. tříd těch škol, které nabízejí rozšířenou výuku jazyků," říká mluvčí pražského magistrátu Jakub Stadler.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN musí pohnat Čínu k odpovědnosti kvůli koronaviru, řekl Trump ve svém virtuálním projevu k valnému shromáždění

Organizace spojených národů musí pohnat Čínu k odpovědnosti za její přístup k pandemii onemocnění covid-19, řekl ve svém virtuálním projevu k Valnému shromáždění OSN americký prezident Donald Trump. Koronavirus ve svém projevu jako obvykle označil za čínský virus.

"Čínská vláda a Světová zdravotnická organizace, kterou Čína prakticky ovládá, chybně prohlašovaly, že není důkaz o přenosu z jednoho člověka na druhého," řekl Trump. "Později chybně tvrdily, že lidé bez symptomů nemoc nepřenášejí," uvedl také.

Onemocnění covid-19 se objevilo koncem minulého roku ve středočínské provincii Chu-pej, odkud se během následujících měsíců rozšířilo do celého světa. Koronavirem se podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo 31,36 milionu lidí, asi 965.640 z nich zemřelo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy