Foto: Radost i boj o místo. Školy lákají prvňáčky na jazyky

Foto: Radost i boj o místo. Školy lákají prvňáčky na jazyky
Rodiče budoucích prvňáčků tu mají na výběr mezi jazykovými a matematickými třídami. "Zájem očekáváme jako každý rok, to znamená převyšující naše prostorové možnosti. Předpokládám, že budeme muset některé z uchazečů odmítnout," nechal se ještě před zápisy slyšet ředitel Petr Tlustý.
Schodiště budovy ve Vojtěšské ulici, kde sídlí jazykové třídy, se začíná plnit nedočkavými budoucími prvňáčky v doprovodu rodičů.
Ne každý z nich ale příští rok na školu s rozšířenou výukou jazyků nastoupí.
Podle zástupkyně ředitele Renaty Nechanické přišlo loni k zápisu 130 dětí.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
5. 2. 2014 10:55

České školství zažívá všechno jiné než klidné časy. Tradičně ho trápí podfinancování, ale i obrovské rozdíly mezi jednotlivými školami. Rodiče, kteří posílají své děti k zápisu do 1. třídy, trápí ale ještě něco jiného. "Do pražských základních škol by mělo v období zápisu do 1. tříd pro příští školní rok přijít asi 14 500 dětí, což je asi o 1000 dětí více než v roce 2013. Tradičně zvýšený zájem je přitom o zápis dětí do 1. tříd těch škol, které nabízejí rozšířenou výuku jazyků," říká mluvčí pražského magistrátu Jakub Stadler.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy