Před čtvrt rokem se ztratila cestou z práce. Firma nabízí milion za její nalezení

ČTK Lukáš Prchal ČTK, Lukáš Prchal
20. 10. 2015 17:23
Policie stále pátrá po šestačtyřicetileté Janě Svobodové z pražských Kobylis, která je od poloviny července nezvěstná. Její auto nyní používají dva neznámí muži. Policie zveřejnila jejich fotografii a žádá veřejnost o pomoc s identifikací. Zaměstnavatel vypsal za informace vedoucí k nalezení ženy nejprve půl milionovou odměnu. Tu nyní zvýšil na jeden milion korun. Ženu naposledy spolupracovníci ten den viděli kolem 18:00 při odchodu ze zaměstnání v Argentinské ulici. Domů ale nedorazila a svým blízkým dosud nedala žádnou zprávu. Jana Svobodová měří asi 175 centimetrů, je hubené postavy, má melír a rovné vlasy.
Auto, ve kterém pohřešovaná žena odjela, řízené dvěma neznámými muži.
Auto, ve kterém pohřešovaná žena odjela, řízené dvěma neznámými muži. | Foto: Policie ČR

Praha – Jana Svobodová je už tři měsíce pohřešovaná a podle policie se mohla stát obětí trestného činu. Její auto nyní používají dva neznámí muži. Policie žádá veřejnost o pomoc s jejich identifikací.

Její zaměstnavatel vypsal za informace, které povedou k jejímu nalezení půl milionu korun - odměnu nyní zvýšil na jeden milion. 

Pohřešovaná Jana Svobodová
Pohřešovaná Jana Svobodová | Foto: Policie ČR

Policie na webu zveřejnila fotografii mužů, jak řídí firemní auto Ford Kuga stříbrné barvy s poznávací značkou 3AE 0651, které používala pohřešovaná. Podle kriminalistů vozidlo vjíždělo 15. července kolem 18:00 na dálnici D8 a o hodinu později přijelo do obce Velemín.

Policie se ale domnívá, že auto během cesty opustilo dálnici D8 například sjezdy Odolena Voda, Úžice nebo Nová Ves. Z Velemína se pak vracelo zpět do hlavního města, kdy je jeho pohyb zaznamenán cirka o hodinu později ve Spořilovské ulici směrem na D1.

Žena zmizela z pražských Kobylis letos 15. července. Naposledy ji spolupracovníci viděli ten den kolem 18:00 při odchodu ze zaměstnání v Argentinské ulici. Domů ale nedorazila a svým blízkým dosud nedala žádnou zprávu. Její mobilní telefon je ode dne zmizení nedostupný. Žena nebyla dosud nikdy pohřešována, a pokud se někdy z jakéhokoliv důvodu zdržela, vždy o tom rodině dala vědět.

Trestný čin

Policie již dříve uvedla, že šestačtyřicetiletá Jana Svobodová se mohla stát obětí trestného činu. Kriminalisté proto kvalifikovali pohřešování jako trestný čin zbavení osobní svobody.

"Pohřešování jako takové v žádném případě nepodceňujeme a děláme maximum pro to, abychom ženu našli. O tom svědčí i to, že si jeho prošetřování, potažmo pátrání po pohřešované převzali do své kompetence kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality krajského ředitelství pražské policie," uvedl před časem mluvčí Tomáš Hulan.

Anonymita pro svědka

Společnost vypsala milionovou odměnu pro toho, kdo poskytne konkrétní informace, které povedou k vypátrání Jany Svobodové, která ve společnosti pracovala na manažerské pozici. Odměna je určena i tomu, kdo pomůže policistům identifikovat dva muže na nově zveřejněných fotografiích, kteří odjíždějí autem hledané ženy vzápětí po jejím zmizení.

"Kriminalisté jsou samozřejmě připravení, jak již zaznělo dříve, zajistit takovému svědkovi, který poskytne relevantní a upotřebitelné informace patřičnou anonymitu," píše v prohlášení tiskový mluvčí policie Tomáš Hulan na webových stránkách.

Informace mohou lidé oznámit buď na telefonní číslo 777 716 403, 974 826 462 nebo na bezplatnou linku tísňového volání 158, dodal policejní mluvčí.

Jana Svobodová měří asi 175 centimetrů, je hubené postavy, má melír a rovné vlasy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi Břeclaví a Valticemi srazil vlak člověka, na místě zemřel

Osobní vlak v úseku mezi Břeclaví a Valticemi po poledni srazil člověka. Ten zemřel ještě před příjezdem záchranářů, zranění byla neslučitelná se životem, řekla ČTK jejich mluvčí Michaela Bothová. Provoz na trati bude podle webu Českých drah zastavený do 14:20. Nehodu na místě vyšetřují policisté. "Zatím je to příliš čerstvé, zjišťujeme totožnost," sdělil policejní mluvčí David Chaloupka. V úseku Břeclav - Valtice a zpět je nyní zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy