Žalobkyně zrušila obvinění místostarosty Šmída

Michal Štůsek Michal Štůsek
18. 6. 2010 16:18
Policie se pokusí najít víc důkazů proti pražským politikům

Praha - Státní zástupkyně zrušila ve čtvrtek obvinění místostarosty Prahy 3 Jana Šmída a vedoucího odboru výstavby Karla Urbana. Původně byli podezřelí ze zneužití pravomoci veřejné osoby.

"Obvinění bylo podle státní zástupkyně předčasné. Nyní se případem začne znovu zabývat policie, která se bude snažit najít více důkazů," sdělila Aktuálně.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Útvar pro odhalování korupce rozhodnutí dosud neobdržel. "Zatím se k nám oficiální rozhodnutí nedostalo, proto nemám k případu co říci," sdělil mluvčí útvaru Roman Skřepek.

Obvinění na oba zaměstnance radnice podala 8. června protikorupční policie. Podle ní překročil Jan Šmíd své kompetence tím, že zasahoval do pravomoci stavebního úřadu, čímž společně s Urbanem mohli způsobit škody až v řádech několika milionů. Hrozil jim tak až dvanáctiletý trest nebo zabavení majetku.

V obvinění, které týž den poskytl novinářům mluvčí Prahy 3 Jan Sotona, poukazovala policie na nezákonné chování radnice při koupi pozemků.

Firmě, která je nebyla ochotna městské části prodat za požadovanou cenu, prý obvinění hrozili neprodloužením smlouvy, na jejímž základě mohla provozovat ubytovnu pro dělníky.

Stavební úřad nakonec smlouvu neprodloužil. Společnost se ale odvolala na magistrát, který jí dal za pravdu a rozhodnutí úřadu zrušil. Karel Urban přesto podle policie rozhodl o demolici objektu, čímž porušil zákon.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy