Žalobkyně zrušila obvinění místostarosty Šmída

Michal Štůsek Michal Štůsek
18. 6. 2010 16:18
Policie se pokusí najít víc důkazů proti pražským politikům

Praha - Státní zástupkyně zrušila ve čtvrtek obvinění místostarosty Prahy 3 Jana Šmída a vedoucího odboru výstavby Karla Urbana. Původně byli podezřelí ze zneužití pravomoci veřejné osoby.

"Obvinění bylo podle státní zástupkyně předčasné. Nyní se případem začne znovu zabývat policie, která se bude snažit najít více důkazů," sdělila Aktuálně.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Útvar pro odhalování korupce rozhodnutí dosud neobdržel. "Zatím se k nám oficiální rozhodnutí nedostalo, proto nemám k případu co říci," sdělil mluvčí útvaru Roman Skřepek.

Obvinění na oba zaměstnance radnice podala 8. června protikorupční policie. Podle ní překročil Jan Šmíd své kompetence tím, že zasahoval do pravomoci stavebního úřadu, čímž společně s Urbanem mohli způsobit škody až v řádech několika milionů. Hrozil jim tak až dvanáctiletý trest nebo zabavení majetku.

V obvinění, které týž den poskytl novinářům mluvčí Prahy 3 Jan Sotona, poukazovala policie na nezákonné chování radnice při koupi pozemků.

Firmě, která je nebyla ochotna městské části prodat za požadovanou cenu, prý obvinění hrozili neprodloužením smlouvy, na jejímž základě mohla provozovat ubytovnu pro dělníky.

Stavební úřad nakonec smlouvu neprodloužil. Společnost se ale odvolala na magistrát, který jí dal za pravdu a rozhodnutí úřadu zrušil. Karel Urban přesto podle policie rozhodl o demolici objektu, čímž porušil zákon.

 

Právě se děje

Další zprávy