Žalobkyně navrhla dvanáct let pro učitele tance za znásilnění a zneužívání dívek

ČTK ČTK
7. 2. 2019 16:20
Státní zástupkyně ve čtvrtek u pražského městského soudu navrhla dvanáctiletý trest vězení Petru Dostálovi, který podle obžaloby zneužíval a znásilňoval malé dívky z pražských mateřských škol. Osmileté vězení pak požadovala pro matku nyní devítileté holčičky, se kterou měl muž dlouhodobý sexuální vztah. Žena to údajně věděla, ale nechávala s Dostálem dceru i přes noc. Muž se ke zneužívání přiznal, žena se podle svých slov nechala od Dostála zmanipulovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

O Dostálově vině není podle žalobkyně pochyb. V jeho bytě se našly pornografické záznamy jeho jednání. "Jedinou polehčující okolností pro obžalovaného je lítost a spolupráce s policií. Vzhledem k četnosti a charakteru jeho činnosti se ale domnívám, že je na místě trest na samotné horní hranici trestní sazby," uvedla státní zástupkyně.

Muži hrozí za znásilnění, kterým podle obžaloby způsobil těžkou újmu na zdraví, pět až dvanáct let vězení. Soud by měl podle závěrečného návrhu žalobkyně uložit Dostálovi také sexuologickou léčbu a zákaz pracovat s dětmi.

Obžaloba tvrdí, že Dostál v letech 2015 a 2016 zneužil deset holčiček v sedmi různých pražských školkách, jedenáctou pak na letním tanečním soustředění u Strakonic. Dívky údajně před skrytou kamerou líbal, hladil, držel za hýždě a prováděl kopulační pohyby. U tří holčiček podle obžaloby zašel ještě dál. Dvěma prý ve svém pokoji na tanečním soustředění prováděl orální sex. Se třetí chodil do restaurací, kde vystupovali jako zamilovaný pár, drželi se za ruce, líbali se a Dostál dívenku oslovoval "královno", zatímco ona jeho "králi".

"Od malička jsem pedofil, uvědomuji si to," prohlásil dnes Dostál. Svůj partnerský vztah s tehdy šestiletou až osmiletou holčičkou ale u soudu obhajoval. Nikdy prý dívku k ničemu nenutil, milovali se. "Splnil se mi sen. Našel jsem si ideální partnerku," prohlásil. Dívce prý nezpůsobil trauma on, ale policisté, státní zastupitelství a média. Dodal, že ponechá na soudu, jak ho potrestá.

Matka dlouhodobě zneužívané dívky čelí obžalobě z trestného činu obchodování s lidmi, za který hrozí osm až patnáct let vězení. Státní zástupkyně navrhla uložit ženě trest na spodní hranici trestní sazby, nikoli však mírnější.

"Holčička má podle znalců trvalé psychické poškození," uvedla. Matka tvrdí, že Dostálovi uvěřila, že s její dcerou neprovádí nic špatného. Její právník v závěrečné řeči navrhl, aby soud ženu potrestal podmíněným trestem, protože holčička matku potřebuje. "Prosím o shovívavé a moudré rozhodnutí soudu," prohlásil.

Policie Dostála zadržela loni v dubnu. Podle Mladé fronty Dnes, která následně informovala o mužově obvinění, si jeho nevhodného chování k malé dívce všimla žena v restauraci v Lysé nad Labem. Mužovo počínání si natočila na mobilní telefon a záběry předala policistům, kteří později v Dostálově počítači nalezli videa a fotografie jeho svěřenkyň z mateřských školek.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 7 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy