Žaloba Nagyové je hotova, čeká se už jen na vyjmutí ze spisu

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
7. 5. 2014 8:00
Návladní Ištvan prostudoval text žaloby v kauze zneužití vojenské rozvědky, který vypracoval jeho ostravský kolega Bajger. Od podání obžaloby dělí Nagyovou a spol. maximálně dny.
Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – Žaloba na bývalou spolupracovnici a nyní manželku expremiéra Petra Nečase Janu a trojici vysokých důstojníků vojenské rozvědky – Jana Pohůnka, Milana Kovandu a Ondreje Páleníka, je hotova. Deníku Aktuálně.cz to řekl vrchní zástupce Ivo Ištvan. Návladní s jejím odesláním k soudu čekají již jen na vyjmutí případu zneužití rozvědky ze spisu.

"Žaloba už je vyhotovena, čekáme jen na vyjmutí předmětné trestní věci ze společného řízení," řekl Ištvan Aktuálně.cz. K předání případu soudu dojde nejpozději během několika dnů.

Celá kauza je totiž vedena pod jedním číslem jednacím, tedy jako celek. Případ má přitom hned několik větví – trafiky pro rebely z ODS, sledování premiérovy manželky, napojení exžalobce Libora Grygárka na lobbistu Romana Janouška a nově také ohrožení utajované informace, ze kterého byl obviněn mimo jiné i lobbista Ivo Rittig.

Milan Kovanda.
Milan Kovanda. | Foto: ČTK

U soudu se bude nejprve projednávat právě případ zneužití vojenské rozvědky. Podle olomouckých žalobců nechali příslušníci Vojenského zpravodajství Páleník, Kovanda a Pohůnek na přání Jany Nagyové (Nečasové) sledovat tehdejší manželku premiéra Petra Nečase a dvojici pracovníků Úřadu vlády.

Dosud však není jisté, kam návladní žalobu podají. Státní zástupce Pavel Komár se již před časem nechal slyšet, že případ bude řešit místně příslušný soud. Možností je tedy více – obvodní soudy v prvním, čtvrtém a šestém pražském obvodě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy