Začíná proměna Špindlerova Mlýna. Co všechno bude jinak

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
6. 12. 2012 16:10
Nájemce Špindlerova Mlýna chce od Natlandu převzít infocentrum a zavede nové skibusy
Svatý Petr, součást Špindlerova Mlýna.
Svatý Petr, součást Špindlerova Mlýna. | Foto: Jan Langer

Praha - Proměna nejznámějšího českého lyžařského střediska, krkonošského Špindlerova Mlýna, má už konkrétní podobu. Společnost Melida, nový nájemce tamního skiareálu, chystá první úpravy, které v prvním roce budou stát 80 až 120 milionů korun.

Deník Insider to napsal ve svém čtvrtečním vydání s odvoláním na Igora Rattaje, šéfa společnosti Tatry Mountain Resorts (TMR), jež v Melidě drží 50 procent akcií.

Investiční plán tento týden odsouhlasilo představenstvo Melidy.

"Zhruba 80 milionů korun chceme dát do zkvalitnění služeb pro návštěvníky Špindlu. Jejich úroveň je katastrofální. Špindl má pověst špičkového střediska, ale služby jsou tu dnes horší než na Slovensku, o Alpách nemluvě," cituje Insider Rattaje.

Větší část první investiční injekce spolkne vybudování nových restaurací a bufetů u sjezdovek a také půjčoven a prodejen sportovního vybavení. Melida chce převzít také infocentrum, jež nyní spolu s lyžařskou školou provozuje společnost Skoolmax, společný podnik Skiareálu Špindlerův Mlýn a firmy Berg Equity ovládané Natlandem.

Dalších 40 milionů korun by Melida ráda investovala už během prvního roku svého působení ve Špindlu do rozšíření sjezdovek. Záleží to ale na úspěšnosti povolovacích řízení.

Nový systém skibusů

Letošní lyžařská sezona se už rozbíhá a Melida, jež podepsala nájemní smlouvy začátkem listopadu, už mnoho změn nestihla. Přepracovala však ceník (zrušila krátkodobé tříhodinové jízdenky, zvýhodňuje naopak dlouhodobé skipasy) a mění špindlerovskou dopravu.

Nový systém bezplatných skibusů bude svážet lyžaře ke sjezdovkám z různých míst obce, aby se zajistilo spojení od penzionů a hotelů. Rattaj také doufá, že se ještě letos podaří dohodnout na podobě společné permanentky pro Špindl a sousední areál v Herlíkovicích. "Jednání komplikuje fakt, že jednu ze sjezdovek v Herlíkovicích provozuje další obchodní partner, s nímž je třeba najít shodu," řekl Rattaj.

Jak se změní podoba Špindlerova Mlýna a možnosti lyžování v tomto středisku? Kdo dostane skipasy pro V.I.P. lyžaře za sto tisíc ročně?

Konkrétní plány společnosti Melida si přečtěte v placeném deníku Insider.

 

Právě se děje

Další zprávy