Záchranář chtěl pracovat jako gynekolog, diplom si vyrobil doma. Hrozí mu tři roky

ČTK ČTK
3. 12. 2019 12:21
Policie stíhá třiačtyřicetiletého zdravotnického záchranáře, který padělal lékařský diplom a další dokumenty, protože se chtěl stát doktorem v oboru gynekologie a působit na pracovišti asistované reprodukce. Při opatření diplomu nejprve oslovil Státní tiskárnu cenin, nakonec dokumenty padělal sám v grafickém programu. Hrozí mu až tři roky vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Muž se podle policie snažil opatřit několik originálů lékařského diplomu s ražbou na pergamenu. Ve Státní tiskárně cenin k objednávce diplomu doložil zfalšované úřední dokumenty jako například novinářský průkaz nebo potvrzení opravňující výrobu filmových dokumentů stvrzené padělaným razítkem se státním znakem. Diplom a ostatní osvědčení si vypůjčil bez vědomí jeho přítelkyně, která je lékařka.

Během jednání o výrobě rekvizit diplomů ve Státní tiskárně cenin ho kriminalisté zadrželi a falzifikáty mu zabavili. Sdělili mu podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, uvedla policejní mluvčí Lucie Drábková.

Muž však ve svém jednání pokračoval. Diplom a potřebné dokumenty padělal v grafickém programu a prezentoval se jako lékař. "Muž odpověděl na nabídku práce lékaře u nejmenované zdravotní instituce a elektronicky zaslal diplom a ostatní osvědčení. Tyto úřední dokumenty tak užil jako pravé v úmyslu vykonávat činnost lékaře gynekologa na pracovišti asistované reprodukce," popsala mluvčí.

Kriminalisté muže obvinili ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Policie žádá další svědky či poškozené tohoto případu aby kontaktovali linku 158. "Je totiž pravděpodobné, že obviněný muž kontaktoval více zdravotních institucí, kde mohl předkládat falzifikáty dokumentů," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy