Záchranář chtěl pracovat jako gynekolog, diplom si vyrobil doma. Hrozí mu tři roky

ČTK ČTK
3. 12. 2019 12:21
Policie stíhá třiačtyřicetiletého zdravotnického záchranáře, který padělal lékařský diplom a další dokumenty, protože se chtěl stát doktorem v oboru gynekologie a působit na pracovišti asistované reprodukce. Při opatření diplomu nejprve oslovil Státní tiskárnu cenin, nakonec dokumenty padělal sám v grafickém programu. Hrozí mu až tři roky vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Muž se podle policie snažil opatřit několik originálů lékařského diplomu s ražbou na pergamenu. Ve Státní tiskárně cenin k objednávce diplomu doložil zfalšované úřední dokumenty jako například novinářský průkaz nebo potvrzení opravňující výrobu filmových dokumentů stvrzené padělaným razítkem se státním znakem. Diplom a ostatní osvědčení si vypůjčil bez vědomí jeho přítelkyně, která je lékařka.

Během jednání o výrobě rekvizit diplomů ve Státní tiskárně cenin ho kriminalisté zadrželi a falzifikáty mu zabavili. Sdělili mu podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, uvedla policejní mluvčí Lucie Drábková.

Muž však ve svém jednání pokračoval. Diplom a potřebné dokumenty padělal v grafickém programu a prezentoval se jako lékař. "Muž odpověděl na nabídku práce lékaře u nejmenované zdravotní instituce a elektronicky zaslal diplom a ostatní osvědčení. Tyto úřední dokumenty tak užil jako pravé v úmyslu vykonávat činnost lékaře gynekologa na pracovišti asistované reprodukce," popsala mluvčí.

Kriminalisté muže obvinili ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Policie žádá další svědky či poškozené tohoto případu aby kontaktovali linku 158. "Je totiž pravděpodobné, že obviněný muž kontaktoval více zdravotních institucí, kde mohl předkládat falzifikáty dokumentů," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy