Začátek týdne bude deštivý, o víkendu teploty vystoupají až nad třicítku

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 8. 2022 11:52
Začátek tohoto týdne bude chladný, s teplotami přes den klesajícími pod 20 stupňů Celsia. Postupně se pak bude opět oteplovat a o víkendu možná teploty překročí tropickou třicítku. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu. V minulém týdnu opakovaně padaly teplotní rekordy a vedra dosáhla až 36 stupňů.
Místy se může objevit i trvalejší déšť a na východě země také bouřky.
Místy se může objevit i trvalejší déšť a na východě země také bouřky. | Foto: Shutterstock

Předchozí týden po vedrech ve všedních dnech přinesl víkend bouřky s vydatnými dešti a ochlazením. Ještě v pondělí a v úterý bude zřejmě počasí dál chladné a deštivé. "Dnes a zpočátku i v úterý očekáváme převážně zataženo, jen přechodně zmenšenou oblačnost a občasný déšť. Na západě ho bude málo. Dnes odpoledne a večer se na východě vytvoří místy bouřky," uvedli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu na svém facebooku

Na pondělí předpovídají meteorologové teploty přes den jen mezi 14 až 18 stupni. Pouze při zmenšené oblačnosti by mohla teplota vystoupat až na 22 stupňů. Místy se může objevit i trvalejší déšť a na východě země také bouřky. V úterý bude dál zataženo s občasným deštěm a nejvyššími teplotami mezi 17 až 21 stupni Celsia. Při zmenšené oblačnosti může být až 23 stupňů.

Občasné přeháňky a bouřky se budou v Česku objevovat až do konce týdne. Meteorologové přesto na části území Česka odvolali výstrahu před vydatným deštěm a povodněmi. Varování až do úterního dopoledne platí pro část Moravy, středních a jižních Čech a Prahu. Někde hrozí i překročení druhých povodňových stupňů.

Do pondělní půlnoci může vydatný déšť zasáhnout část Jihomoravského, Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje. Může napršet až 50 milimetrů. Pro Prahu, převážně východní polovinu Středočeského kraje, východ Jihočeského kraje, Vysočinu a jihozápad Jihomoravského kraje platí varování před vydatnými srážkami až do úterního rána. Spadnout tam může přes 30 milimetrů za šest hodin, případně 40 milimetrů za 12 hodin

V průběhu týdne budou ale teploty postupně růst. Ve středu už přes den asi neklesnou pod 20 stupňů, dosáhnou podle předpovědi až 26 stupňů. Ve čtvrtek už budou těsně pod třicítkou, a to mezi 25 až 29 stupni, a v pátek se budou pohybovat od 26 do 30 stupňů. Od soboty pak mohou teploty vystoupat navzdory přetrvávajícím přeháňkám a bouřkám až na 31 stupňů.

 

Právě se děje

Další zprávy