Začaly první maturity. Naposled v režii školy

Začaly první maturity. Naposled v režii školy
Atmosféra u zkoušek se zdála uvolněná, na pohled se nejednalo o přímou přesilu poroty nad studentem
a zkoušející si se zkoušeným důvěrně povídali.
Na potítku se však přece jen zapotíte.
To musíš zvládnout sám...
Foto: Jan Langer
Jan Langer
18. 5. 2009 13:53

Letos naposledy by měly maturity proběhnout tak jako obvykle - pod kontrolou školy. Od příštího roku se mají rozběhnout státní maturity, které se s velkým očekáváním připravují už jedenáct let. Podívejte se s námi k poslední zkoušce dospělosti podle starého vzoru.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy