Začal první soud kvůli CzechTeku

28. 11. 2005 16:24
Praha - U Obvodního soudu pro Prahu 7 dnes začal soud s Italem, který podle obžaloby při červencové demonstraci proti policejnímu zásahu na technoparty CzechTek najížděl do policistů.

Kriminalisté u něj navíc našli přes 11 gramů hašiše. Luca Tietro Giacomo Barbich je obviněn z útoku na veřejného činitele a z nedovolené výroby a držení omamných látek. Téměř měsíc strávil ve vazbě a až po zaplacení kauce byl propuštěn do Itálie. K dnešnímu jednání se nedostavil, omluvil se pro nemoc.

Při policejním zásahu na technoparty CzechTek u Mlýnce a Újezda pod Přimdou na Tachovsku poslední červencový víkend byly
na obou stranách zraněny desítky lidí. Následně se v Praze i dalších městech konalo několik demonstrací, na kterých lidé
protestovali proti postupu policie.

Dvaadvacetiletému italskému studentovi hrozí až pět let vězení. Zasahující policisté dnes u soudu líčili, jak je Italovo auto tlačilo před sebou. "Stál jsem zapřený o kapotu a dva metry jsem šoupal botami o asfalt. Demonstranti mne pak obklopili a roztrhli mi vestu," řekl jeden z policistů.

 

Právě se děje

Další zprávy