Zabiják policistů Bulawa má další problém se zákonem

Petra Sasínová
10. 11. 2009 17:35
Policisté odhalili pokus o uplácení svědků. Mají čtyři miliony.

Praha - Podnikatel Zdeněk Bulawa z Českého Těšína, známý jako pirát silnic, který v roce 2003 v opilosti zavinil smrt tří policistů, figuruje v další kauze.

Je podezřelý z ovlivňování svědků v případu podvodů s alkoholem.

Kvůli daňovým únikům v souvislosti s obchody s vínem a destiláty mu a několika dalším lidem hrozí až dvanáct roků vězení. Daňové úniky podle žalobce přesáhly 110 milionů korun.

Případ má za dva týdny soudit Krajský soud v Ostravě. Aktuálně.cz to potvrdil státní zástupce ostravské pobočky Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Karel Kalda, který obviněné žaloval.

Mezitím zadrželi policisté z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality tři muže, které v této kauze podezřívají z přípravy ke křivé výpovědi.

Jedním z nich má být Bulawa, který si za smrt policistů odseděl jen dva roky. Další zadržený je podle informací Aktuálně.cz advokát Petr Navrátil.

Policisté specializovaného útvaru provedli ve čtvrtek 5. listopadu razii v advokátní kanceláři tohoto jihlavského právníka, který měl obviněné zastupovat.

Čtyři miliony pro svědka

"Zatkli jsme tři hlavní podezřelé z přípravy křivé výpovědi. U všech jsme navrhli vazbu, aby nedošlo k dalšímu ovlivňování osob," uvedl Roman Skřepek z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality.

Policisté zajistili u podezřelých také čtyři miliony korun, které měly zřejmě sloužit k přesvědčení svědka či svědků, aby vypovídali ve prospěch obžalovaných.

V případu daňových úniků figurují podnikatelé Radko Nauš a Jaromír Raid, kteří v minulosti spolupracovali s uprchlým podnikatelem Radovanem Krejčířem, který rovněž pochází z Českého Těšína.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy