reklama
 
 

Zabiják policistů Bulawa má další problém se zákonem

10. 11. 2009 17:35
Policisté odhalili pokus o uplácení svědků. Mají čtyři miliony.

Praha - Podnikatel Zdeněk Bulawa z Českého Těšína, známý jako pirát silnic, který v roce 2003 v opilosti zavinil smrt tří policistů, figuruje v další kauze.

Je podezřelý z ovlivňování svědků v případu podvodů s alkoholem.

Kvůli daňovým únikům v souvislosti s obchody s vínem a destiláty mu a několika dalším lidem hrozí až dvanáct roků vězení. Daňové úniky podle žalobce přesáhly 110 milionů korun.

Případ má za dva týdny soudit Krajský soud v Ostravě. Aktuálně.cz to potvrdil státní zástupce ostravské pobočky Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Karel Kalda, který obviněné žaloval.

Mezitím zadrželi policisté z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality tři muže, které v této kauze podezřívají z přípravy ke křivé výpovědi.

Jedním z nich má být Bulawa, který si za smrt policistů odseděl jen dva roky. Další zadržený je podle informací Aktuálně.cz advokát Petr Navrátil.

Policisté specializovaného útvaru provedli ve čtvrtek 5. listopadu razii v advokátní kanceláři tohoto jihlavského právníka, který měl obviněné zastupovat.

Čtyři miliony pro svědka

"Zatkli jsme tři hlavní podezřelé z přípravy křivé výpovědi. U všech jsme navrhli vazbu, aby nedošlo k dalšímu ovlivňování osob," uvedl Roman Skřepek z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality.

Policisté zajistili u podezřelých také čtyři miliony korun, které měly zřejmě sloužit k přesvědčení svědka či svědků, aby vypovídali ve prospěch obžalovaných.

V případu daňových úniků figurují podnikatelé Radko Nauš a Jaromír Raid, kteří v minulosti spolupracovali s uprchlým podnikatelem Radovanem Krejčířem, který rovněž pochází z Českého Těšína.

autor: Petra Sasínová | 10. 11. 2009 17:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama