reklama
 
 

Sedm let ve vězení a ústavní léčba. Soud potrestal invalidního důchodce za znásilnění svých vnuček

15. 6. 2016 10:30
Sedm let za mřížemi by si měl odsedět muž, který znásilnil dvě své vnučky. Jedné bylo v době spáchání činu třináct let, druhé pouhé čtyři roky. Podle rozsudku starší dívku muž znásilnil minimálně třikrát, mladší z dívek napadl loni v červnu, kdy jí byly čtyři roky. Kromě sedmiletého trestu soud muži uložil také ústavní ochranné psychiatrické léčení. Obě strany si ponechaly lhůty na případné odvolání.

Olomouc - Za znásilnění dvou nezletilých vnuček potrestal olomoucký krajský soud pětašedesátiletého invalidního důchodce z Litovle na Olomoucku sedmi lety vězení. Muž podle rozsudku starší, tehdy třináctiletou dívku znásilnil minimálně třikrát. O svém zážitku dívka řekla až po dvou letech. Impulsem bylo to, když svého dědečka vyrušila při znásilnění mladší čtyřleté sestry, kterou se snažila chránit. Muže soud potrestal za znásilnění a za soulož mezi příbuznými. Původně mu hrozilo až 12 let vězení.

Podle rozsudku starší dívku muž znásilnil minimálně třikrát od léta 2012 do konce roku 2013. Stalo se to v rodinném domě, kde obžalovaný s rodinou dívky žil. Tehdy třináctiletou dívku hodil na postel, svlékl se a vykonal na ní pohlavní styk. Dívka ho přitom kopala a odstrkovala. Počínání prarodiče podle znalců na nyní sedmnáctileté dívce zanechalo následky. Nastaly u ní psychosomatické potíže, dívka má pocity bezmoci, strachu a ponížení a není schopna navazovat bližší vztahy s vrstevníky.

Jednání muže vyšlo najevo loni v červnu, kdy napadl i tehdy čtyřletou vnučku. Na zahradě domu ji položil na záda, stáhl jí kalhoty a třel se o ni svým přirozením. Dívenka se bránila, muž svého jednání zanechal poté, co ho vyrušila starší vnučka.

Kromě sedmiletého trestu soud muži uložil také ústavní ochranné psychiatrické léčení. Obě strany si ponechaly lhůty na případné odvolání.

autor: ČTK | 15. 6. 2016 10:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama