Za záchranu pacient lékaři poděkoval pěstí do obličeje

ČTK ČTK
5. 1. 2010 18:57
Zraněného lékaře museli ošetřit na chirurgii
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Opilý sedmatřicetiletý pacient v pondělí v Praze napadl lékaře záchranné služby a způsobil mu zhmoždění obličeje a vykloubil mu rameno.

Záchranář musel vyhledat lékařské ošetření, je v pracovní neschopnosti, řekla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Záchranná služba vyjížděla v pondělí v podvečer na pomoc muži v bezvědomí na Hlavní nádraží. Muž měl potíže související s nadměrnou konzumací alkoholu a hypoglykemií, tedy snížené množství cukru v krvi.

"Pacient byl převezen do Všeobecné fakultní nemocnice, kde při kontrole stavu jeho vědomí náhle vyskočil, udeřil záchranáře do obličeje a odhodil ho stranou na nosítka," uvedla mluvčí.

Napadený zdravotník se musel podrobit ošetření na chirurgii. Policie útočníka převezla na záchytnou protialkoholní stanici.

Za loňský rok se podle Ernestové v Praze odehrálo osmnáct podobných případů, útoku pacientů čelilo šestadvacet lékařů.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy